کد مطلب: ۳۴۸۰۴۳

مقصد بعدی طلای جهانی

مقصد بعدی طلای جهانی

تضعیف دلار آمریکا با بازگشت به زیر مرز ۹۶ واحدی این شاخص همراه شد و زمینه مناسب برای صعود قیمت طلا به بالاترین سطح در ۸ ماه اخیر را فراهم کرد. طلا پس‌ از مدت‌ها به بالای مرز حساس ۱۳۰۰ دلاری گام برداشت و با رشد ۲۲ دلاری ظرف روز آخر هفته بازارها ۷/ ۱ درصد تقویت شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، تضعیف دلار آمریکا با بازگشت به زیر مرز ۹۶ واحدی این شاخص همراه شد و زمینه مناسب برای صعود قیمت طلا به بالاترین سطح در ۸ ماه اخیر را فراهم کرد. طلا پس‌ از مدت‌ها به بالای مرز حساس ۱۳۰۰ دلاری گام برداشت و با رشد ۲۲ دلاری ظرف روز آخر هفته بازارها ۷/ ۱ درصد تقویت شد.

در صورت متوقف شدن روند تدریجی رشد نرخ بهره فدرال رزرو در سال جدید، طلا باید برای عبور از هدف سخت ۱۳۸۰ دلاری تلاش کند و امیدوار به عدم‌تغییر نااطمینانی‌های مربوط به برگزیت، جنگ تجاری و سیاست پولی باشد که از اونس حمایت می‌کنند.

نتیجه نظرسنجی هفتگی کیتکو در هر دو نسخه تحلیلگران وال‌استریت و خرده‌فروشان مین‌استریت از قیمت جهانی طلا طی روزهای آینده، از مسیر صعودی فلز زرد در کوتاه‌مدت حمایت دارد.

اونس طلا ظرف هفته گذشته بالغ‌بر ۷/ ۱ درصد تقویت شد و توانست به مرز روانی و حساس ۱۳۰ دلاری تکیه زند. همزمان با صعود فلز زرد، شاخص دلار آمریکا نزدیک به ۶/ ۰ درصد تضعیف شد.

طلا توانسته سطح مقاومتی حساس و روانی ۱۳۰۰ دلاری رافتح کند. به‌نظر می‌رسد کاهش نرخ بهره واقعی در اقتصاد جهانی نیز عامل مثبتی برای افزایش قیمت طلا در ماه‌های آینده خواهد بود. متوقف شدن روند صعودی نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا در سال‌جاری نیز می‌تواند فشار زیادی را بر ارزش دلار وارد کرده و موجب افزایش قیمت جهانی طلا شود.

امید سرمایه‌گذاران به اونس ۱۳۸۰ دلاری

در نظرسنجی این هفته اکثر کارشناسان اقتصادی محله وال‌استریت و سرمایه‌گذاران بین‌المللی محله مین‌استریت پیش‌بینی کرده‌اند که قیمت طلا ظرف روزهای آینده در جاده افزایشی خواهد راند.

تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که تنش‌ها، نااطمینانی‌های سیاسی و سیاست‌های محتاطانه فدرال رزرو آمریکا عوامل اصلی افزایش قیمت طلا در روزهای آتی خواهد بود. برخی تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند اگر طلا بتواند بالاتر از سطح ۱۳۰۰ دلاری جایگاه خود را تثبیت کند، قیمت این فلز گرانبها به‌زودی تا ۱۳۸۰ دلار افزایش خواهد یافت.

البته این پیش‌بینی روی دیگری دارد که در صورت ترک نااطمینانی از فضای بازارهای جهانی و تب تجارت بین‌الملل نیز با مذاکرات چین و آمریکا فروکش کند، فضای لازم برای مانور افزایشی دلار آن هم تا قیمت ۱۲۸ دلاری از میان می‌رود.خوش‌بینی وال‌استریتی: در نظرسنجی جدید کیتکو از تحلیلگران وال‌استریت، ۱۸ تحلیلگر ارشد شرکت کردند که ۱۳ نفر، معادل ۷۲ درصد به افزایش قیمت طلا رای دادند، یک نفر معادل ۶ درصد پیش‌بینی کرد قیمت طلا کاهش خواهد یافت و ۴ نفر، معادل ۲۲ درصد نیز گفتند قیمت طلا تغییر محسوسی را تجربه نخواهد کرد.

صعود طلا از دید مین‌استریتی‌ها: در نظرسنجی آنلاین از خرده‌فروشان مین‌استریت نیز ۲۶۶ سرمایه‌گذار بین‌المللی شرکت کردند که ۱۲۶ نفر معادل ۴۷ درصد اعلام کردند قیمت طلا مسیری صعودی خواهد داشت، ۷۷ نفر معادل ۲۹ درصد پیش‌بینی کردند قیمت طلا با کاهش روبه‌رو می‌شود و ۶۳ نفر معادل ۲۴ درصد نیز گفتند قیمت طلا تغییری نمی‌کند.

منبع: دنیای اقتصاد

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.