کد مطلب: ۴۲۳۵۲۲

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

سیگنال جدید همتی درباره دلار / تنش‌ها دیگر نمی‌تواند ارز را با نوسان مواجه کند

سیگنال جدید همتی درباره دلار / تنش‌ها دیگر نمی‌تواند ارز را با نوسان مواجه کند

رییس کل بانک مرکزی در حاشیه نشست با روسای اتاق‌های مشترک ایران با کشورهای جهان درباره واکنش دلار به تنش‌های سیاسی هفته گذشته گفت: تمام اقدامات بانک مرکزی هدفمند بوده و تنش‌ها دیگر نمی‌تواند بازار ارز را با نوسان مواجه کند.

روز گذشته عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی در حاشیه نشست با روسای اتاق‌های مشترک ایران با کشورهای جهان درباره واکنش دلار به تنش‌های سیاسی هفته گذشته گفت: تمام اقدامات بانک مرکزی هدفمند بوده و تنش‌ها دیگر نمی‌تواند بازار ارز را با نوسان مواجه کند. اگر بانک مرکزی بخواهد به طوری جدی وارد عمل شود بازار دچار نوسان خاصی نخواهد شد.

وی در ادامه افزود: اگر کسی دارایی خود را برای کسب منفعت به دلار تبدیل کرده به طور حتمی متضرر شده و به کرار این را گفته‌ام؛ نشانه آن هم این است که در حال حاضر نرخ دلار نسبت به مدت مشابه سال گذشته تفاوت چندانی نداره و شاید حتی کمتر نیز باشد و به این ترتیب اگر فردی ارز نگه داشته متضرر شده است.

سخنان همتی درمورد ارزانی دلار نسبت به مدت مشابه سال گذشته در حالی است که آمارها موضوع دیگری را نشان می‌دهد.

قیمت دلار طی 10 روز اخیر (14 تا 23 دی ماه) در دامنه 13000 تا 13300 تومان بوده در حالی که قیمت دلار طی همین دوره در سال گذشته با اختلاف دو الی سه هزار تومانی در دامنه 10600 تا 11400 تومان قرار داشته است.

99879885

پیش از این بررسی واکنش قیمت دلار به سخنان رییس کل بانک مرکزی نشان داده بود که با انتشار یادداشت‌های همتی در صفحه اینستاگرامش طی چهار ماه اخیر در حوزه بازار ارز و دلار معمولا روز بعد از انتشار این یادداشت‌ها، قیمت دلار افزایش داشته است.

از سوی دیگر پس از سخنان رییس کل بانک مرکزی در حاشیه نشست با روسای اتاق‌های مشترک ایران با کشورهای جهان در روز گذشته، قیمت دلار در بازار امروز با کاهش اندک 20 تومانی همراه بوده است.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

  • مسعود

    آقای همتی نمیتواند با محدود کردن اقتصاد به اقتصاد کمک کند تعیین نرخ دلار که پایه ارزش گذاری و مبنای تمام ارزهای جهان است را ایشان مشخص نمیکند بلکه این روند وتراز تجاری اقتصاد مااست که نشان میدهد مثلا چقدر ارزش پولی ما رشد کرده ویا دستخوش تغییرات گردیده است بانک مرکزی هرچقدر شفافیت وصداقت بیشتری بخرج دهد به نفع همه است وگرنه همین آش و همین کاسه