فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۷۹۲۴۳۱

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

پیش بینی قیمت طلا و سکه ۸ فروردین ۱۴۰۲ / حرکت فلزات گرانبها بر مدار افزایشی

پیش بینی قیمت طلا و سکه 8 فروردین 1402 / حرکت فلزات گرانبها بر مدار افزایشی

قیت طلا و سکه امروز و در هفتمین روز از سال 1402 با توجه به روند صعودی قیمت دلار مسیری افزایشی را پشت سر می‌گذارند، این در حالی است که انس جهانی امروز کاهش قیمت داشته است.

به گزارش تجارت‌نیوز ، امروز هفتم فروردین 1402 با وجود کاهش قیمت در بازار جهانی طلا، روند صعودی قیمت در بازار دلار و پیشروی آن در پله اول کانال پنجم، قیمت طلا و سکه امامی را با افزایش مواجه کرده است. قیمت هر اونس طلا نیز امروز به هزار و 956 دلار رسیده است.

این فلزات ارزشمند به‌طور کلی نسبت به روزهای پایانی سال 1401 مسیری رو به بالا را می‌پیمایند و نوساناتی افزایشی را تجربه کرده‌اند.

با وجود این شرایط طلا و سکه در کوتاه‌مدت چه مسیری را طی خواهند کرد؟

پیش‌بینی کوتاه‌مدت قیمت طلا و سکه

مجتبی دیبا، کارشناس بازارهای مالی در این خصوص به تجارت‌نیوز گفت: پیش‌بینی کوتاه‌مدت من برای روند طلا و سکه در کوتاه‌مدت ثبات قیمت و اگر از دلار بخواهیم کمک بگیریم نوسان در حدود 46 تا 52 هزار تومان است.

او ادامه داد: در اردیبهشت‌ماه احتمالا تکلیف مواضع سیاسی روشن‌تر می‌شود و در آن بازه شاید بتوان مسیر کلی سال را بهتر پیش‌بینی کرد.

پیش‌بینی قیمت سکه بر اساس تورم

این کارشناس بازارهای مالی همچنین درباره روند تورم بیان کرد: در مورد پیش‌بینی بلندمدت به‌طور ساده باید گفت داده‌های تورمی امسال، ترجیحات بودجه و یا مباحثی مثل انتظارات تورمی را نشان می‌دهد در خوشبینانه‌ترین حالت تورم 40 درصدی و غیر از آن تورم بالای 40 درصد یعنی 50 تا 60 درصد را شاهد خواهیم بود.

دیبا گفت: اگر این را با حدود قیمتی دلار آخر سال یعنی 50 هزار تومانی ترکیب کنیم کانالی بین 6 تا هفت را میانگین برای پایان سال قیمت دلار می‌توان پیش‌بینی کرد.

او درباره پیش‌بینی قیمت سکه تا پایان سال 1402 نیز توضیح داد: برای سکه نیز با حدود تورمی که گفته شد و با بازه قیمتی 27 تا 28 میلیون در اواخر سال 1401، می‌توان بازه قیمتی 38 تا 43 میلیون تومان را میانگین قیمت سکه در پایان سال 1402 دانست.

قیمت طلا و سکه امروز 7 فروردین 1402

قیمت طلا و انواع سکه در بازار

قیمت سکه امامی در حال حاضر به 31 میلیون و 500 هزار تومان رسیده است و 6 ملیون و 500 هزار تومان نیز حباب دارد؛ همچنین قیمت سکه بهار آزادی نیز 28 میلیون و 900 هزار تومان و قیمت نیم‌سکه نیز 18 میلیون و 400 هزار تومان ثبت شده است.

از سوی دیگر قیمت ربع سکه نیز امروز 11 میلیون و 200 هزار تومان و قیمت سکه گرمی نیز به 6 میلیون و 800 هزار تومان رسیده است. قیمت طلا ی 18 عیار نیز در لحظه تنظیم این گزارش دو میلیون و 564 هزار و 740 تومان اعلام شده و قیمت مثقال طلای 17 عیار 11 میلیون و 110 هزار تومان ثبت شده است.

آخرین اخبار مربوط به بازار دلار و طلا را در صفحه اخبار ارز و طلا تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.