خبر فوری:

خبر مهم:

فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۸۰۶۵۳۵

قیمت دلار مبادله‌ای ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

قیمت دلار مبادله‌ای 14 اردیبهشت 1402

قیمت دلار مبادله‌ای در معاملات امروز ثبات را تجربه کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، قیمت دلار مبادله ای امروز نسبت به روز قبل ثابت ماند. دلار مبادله ای، امروز به ۴۲,۳۰۶ (چهل و دو هزار و سیصد و شش ) تومان رسید .

جدول قیمت 3 روز اخیر دلار مبادله ای
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۴۲,۳۰۶ ۰.۰۰ ۰ 11:30
۴۲,۳۰۶ ۲۲۰ ۰.۵۲ روز قبل
۴۲,۰۸۶ ۱۲۰ ۰.۲۸ ۲ روز پیش

مردم آماده شلیک سرمایه

سجاد بوربور کارشناس و فعال اقتصادی درباره روند کاهشی قیمت دلار در دو روز گذشته به تجارت نیوز گفت: «طی روزهای گذشته قیمت دلار به کانال ۵۵ هزار تومان رسید و اکنون این قیمت دو هزار تومان کاهش داشته است. این مقدار کمتر از ۳.۵ درصد بوده و یک موضوع عادی است.»

وی با تاکید بر اینکه به این روند کاهشی باید مانند یک نوسان محدود نگاه کنیم خاطرنشان کرد: «به اعتقاد من فعالان اقتصادی و سرمایه‌گذاران، نباید به این روند با دید کاهشی نگاه کنند. این مقدار کاهش قیمت، نوسان محدودی است و مانند یک نویز در بازار عمل کرده است.»

وی در پاسخ به اینکه آیا این کاهش قیمت می‌تواند ادامه‌دار باشد توضیح داد: «در حال حاضر کف ۵۰ هزار تومان برای قیمت دلار مناسب است و این رقم ارزش واقعی دلار روی کاغذ است.»

این کارشناس اقتصادی ادامه داد: «پول در کشور ۵۷ درصد رشد کرده که به معنای افزایش سپرده‌های دیداری به‌علاوه اسکناس و مسکوک است. این به آن معنی است که همه افراد آماده خرج کردن و شلیک سرمایه هستند.»

بوربور خاطرنشان کرد: «باید بپذیریم که انتظارات تورمی در کوتاه‌مدت به همه فکت‌های فاندامنتالی غالب است و هیچ چیزی غیر از این نیست.»

وی با اشاره به فعالیت دوباره دوربین‌های آژانس در کشور توضیح داد: « علاوه بر موضوع همکاری ایران با آژانس از طرفی مراودات با کشورهای حوزه‌ خلیج فارس در حال پررنگ شدن است. به همین دلیل باید بپذیریم که برخی از اهالی اقتصاد بر این باور هستند که دلار در کوتاه‌مدت می‌تواند بر مدار کاهشی قرار گیرد، این افراد چه دلار داشته باشند و چه سکه، فروشنده می‌شوند و این موضوع باعث کاهش قیمت‌ها می‌شود.»

وی خاطرنشان کرد: «در بازار آزاد یک کف فاندامنتالی ۵۰ تا ۵۲ هزار تومانی دلار داریم و ارزش دلار از دیدگاه من روی کاغذ همین مقدار است.»

سیگنال آرامش با سفر به دمشق

دیروز خبر سفر رئیس جمهور به دمشق توانست سیگنال مساعدی برای بازارهای مالی باشد. پیش از این نیز گسترش روابط سیاسی ایران با کشورهای همسایه و مناسبات مساعد سیاسی توانسته بود سیگنال آرامش به بازارهای مالی تزریق کند.

دیروز سیگنال‌ بازارهای مجاور نیز به دلار تهران کاهشی بود. دلار هرات و سلیمانیه نسبت به روز سه‌شنبه یک کانال عقب‌نشینی کردند. دلار هرات با قیمت ۵۳ هزار و ۸۸۰ تومان معامله‌ شد. دلار سلیمانیه نیز با قیمت ۵۳ هزار و ۵۸۰ تومان مبادله شد.

دیروز قیمت درهم امارات با کاهش ۱۵۰ تومانی به کف کانال ۱۵ هزار تومانی رسید و با قیمت ۱۵ هزار و ۵۰ تومان در بازار معامله شد.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.