کد مطلب: ۳۷۰۱۴۱

وزیر راه و شهرسازی:

پرونده مسکن مهر تا پایان امسال بسته می‌شود

پرونده مسکن مهر تا پایان امسال بسته می‌شود

وزیر راه و شهرسازی گفت: روند تکمیل واحدهای مسکن مهر ادامه دارد و امیدواریم تا پایان سال ۹۸ پرونده طرح مسکن مهر بسته شود.

وزیر راه و شهرسازی گفت: روند تکمیل واحدهای مسکن مهر ادامه دارد و امیدواریم تا پایان سال ۹۸ پرونده طرح مسکن مهر بسته شود.

به گزارش تجارت‌نیوز ، محمد اسلامی در مراسم افتتاح بیش از پنج هزار واحد مسکن مهر شهر جدید پردیس گفت: وقتی مردم صاحب خانه می‌شوند، مردم ما را دعا می‌کنند و این جزو باقی الصاحات است و باید با اعتقاد راسخ به خانه دار شدن مردم کمک کنیم.

وی افزود: معنای حرف ما این نیست برای مردم خانه بسازیم بلکه مسکن مهر به عنوان تکلیف ما است که تکمیل شود و در حال حاضر از توقف خارج شده و امروز ۵۲۱۷ نفر خانه‌هایشان را تحویل می‌گیرند؛ این روند باید ادامه یابد و تا پایان ۹۸ پرونده مسکن مهر را ببندیم.

اسلامی ادامه داد: موضوع دیگر آغاز ساخت ۴۰۰ واحد مسکن جدید است که برای تعادل بخشی به بازار بوده و جامعه هدف آن اقشار متوسط و کم‌درآمد است و آن را تکمیل می‌کنیم.

به گفته اسلامی، از ۲۰۰ هزار واحد برنامه اقدام ملی در شهرهای جدید، ۱۶ هزار واحد به پردیس تعلق دارد و امروز ۷۶۰۰ واحد آن آغاز می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: فقط نباید به مردم یک سقف تحویل بدهیم بلکه باید به آنها زندگی بدهیم. نباید کیفیت زندگی در شهرهای جدید فراموش شود. ضمن اینکه باید به شهرسازی هویت داده شود.

وی خاطرنشان کرد: نکته مهم دیگر اعتماد متقابل سرمایه‌گذار برای ساخت واحدهای مسکونی و سرمایه‌پذیر که شهرهای جدید هستند، است که به هم اعتماد داشته باشند و سرمایه‌گذار به بازدهی مطلوب خود برسد.

اسلامی با اشاره به دستگاه‌های خدمات‌رسان گفت: از آقای محسنی بندپی استاندار تهران تشکر می‌کنم که با اهتمام جدی هم در شورای مسکن هم در ایجاد سیستم پشتیبانی برای بهره مندی واحدها از خدمات آب و برق و … تلاش کرده است.

وزیر راه و شهرسازی افزود: با وزیر آموزش و پرورش برای تحویل مدارس ساخته شده در پردیس مذاکره کرده‌ایم و از ابتدای مهر ماه امسال این شش باب مدرسه اقدام به جذب دانش‌آموز می‌کند.

وی درباره متروی تهران-پردیس گفت: به زودی مطالعات مترو تکمیل شده و سرمایه‌گذار برای آغاز فعالیت ساخت و احداث اقدام می‌کند. تاکید رئیس‌جمهور این است که پردیس به یک شهر فاخر تبدیل شود.

منبع: مهر

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

  • ناشناس

    سلام اقای وزیر
    خدا وکیلی. چرا فقط برای دلالها خوبه .چقدر باید اجاره خونه بدهیم از کجا ؟تازه اجاره بها هم قرار وقانونی نداره هر چی. دوست دارن میگن. بنگاهای معاملاتی هم چون درصدی پول میگیرن. از خداشون. مبلغ معامله بالا برد پول بیشتری میزنن به جیب.بخدا یکم فکر فقرا باشید