کد مطلب: ۴۲۴۳۴۶

قیمت آپارتمان‌های اجاری بی‌امکانات چقدر است؟

قیمت آپارتمان‌های اجاری بی‌امکانات چقدر است؟

در بازار اجاره، آپارتمان‌های کم‌امکانات یا بی‌امکانات، قیمت‌های پیشنهادی به مراتب در تناسب بیشتری با بودجه مستاجران دارد و ممکن است این ویژگی، اجاره یک واحد آپارتمانی بدون امکانات را حتی تا ۵۰ درصد کاهش دهد.

رهن و اجاره پیشنهادی ذخیره موجود فایل‌های اجاره نزد بنگاه‌ها با ارقامی پیشنهاد شده که می‌تواند با بضاعت مالی گروه‌هایی از مستاجران تناسب داشته باشد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، اگرچه موجران در قیمت‌گذاری پیشنهادی رهن و اجاره آپارتمان‌هایی که در بازار اجاره عرضه کرده‌اند، تا حدی انعطاف نشان داده‌اند، اما به اذعان واسطه‌ها، تعداد مستاجران در حال جست‌وجو در بازار آن‌قدر اندک است که سبب شده موجران بازار اجاره که به هر دلیل تصمیم دارند هر چه زودتر نسبت به انعقاد قرارداد اجاره واحد خود اقدام کنند، در نشست‌های نهایی نیز یک قدم از قیمت پیشنهادی خود عقب‌تر بروند.

این انعطاف قیمتی آن‌قدر هست که مستاجران را راضی کند و به قرارداد منجر شود؛ اما از آنجا که تعداد جست‌وجوگران بازار اجاره در حال حاضر بسیار اندک است، موجران عملا چاره‌ای به جز «راه آمدن با بودجه متقاضیان اجاره» ندارند؛ مگر اینکه از عجله برای اجاره صرف‌نظر کنند و این امر را به اواخر بهار و تابستان سال آینده که بازار اجاره رونق می‌گیرد، موکول کنند.

بررسی فایل‌های موجود نزد موتورهای جست‌وجوی ملکی نشان می‌دهد بهای پیشنهادی رهن و اجاره آپارتمان‌های مسکونی موجود بستگی زیادی به امکانات املاک دارد. به‌عنوان مثال در محله نیاوران تهران می‌توان آپارتمان اجاری قیمت‌مناسب را که فاقد پارکینگ، انباری و آسانسور است یافت که حتی ممکن است این قیمت با بهای اجاره یک واحد آپارتمان فول امکانات در محله نارمک تهران در منطقه ۸ تقریبا برابر باشد.

بر این اساس آپارتمان‌های کم‌امکانات یا بی‌امکانات قیمت‌های پیشنهادی به مراتب معقول‌تر و در تناسب بیشتر با بودجه مستاجران دارد و ممکن است این ویژگی، اجاره یک واحد آپارتمانی بدون امکانات را نسبت به مورد مشابه واجد امکانات کامل به میزان یک‌سوم یا بعضا حتی ۵۰ درصد کاهش دهد.

072

منبع: دنیای اقتصاد

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.