کد مطلب: ۷۳۴۷۴۳

خرید مسکن نوساز طلسم شد

خرید مسکن نوساز طلسم شد

با توجه به گزارش‌های موجود در بازار معاملات خرید مسکن و قیمت‌های نجومی در این بازار، بخش زیادی از متقاضیان به جای واحد نوساز نسبت به واحدهای با عمربنای بیشتر تمایل دارند.

به گزارش تجارت‌نیوز ، با توجه به گزارش‌های موجود در بازار معاملات خرید مسکن و قیمت‌های نجومی در این بازار، بخش زیادی از متقاضیان به جای واحد نوساز نسبت به واحدهای با عمربنای بیشتر تمایل دارند.

بازار معاملات مسکن در دو منطقه بورس عرضه واحدهای مسکونی مصرفی این روزها با چند ویژگی مهم به لحاظ مشخصات قیمتی و سایر ویژگی‌های مربوط به فایل‌های عرضه‌شده به بازار مواجه است.

با استناد به تازه‌ترین آمارهای رسمی منتشرشده از سوی بانک مرکزی نشان می‌دهد، هم‌اکنون (براساس آمارهای آبان‌ماه)، متوسط قیمت هر مترمربع مسکن در منطقه۴ شهر تهران معادل ۴۶میلیون و۳۵۰هزار تومان است. به این معنا که متقاضیان برای خرید یک واحد مسکونی معمولی با متراژ ۷۰مترمربع باید به‌طور متوسط بودجه‌ای بیش از ۳میلیارد تومان در اختیار داشته باشند. متوسط قیمت هر مترمربع مسکن در منطقه ۵شهر تهران نیز در میانه پاییز امسال به ۵۵میلیون تومان رسیده است که متقاضیان در این منطقه برای خرید چنین واحدی (آپارتمان مصرفی معمولی با مساحت ۷۰مترمربع) به‌طور متوسط باید بودجه‌ای بیش از ۳میلیارد و ۸۰۰میلیون تومان (مرز ۴میلیارد تومان)، مد نظر داشته باشند.

پرتقاضاترین مناطق برای معاملات مسکن

یک ویژگی دیگر مربوط به بازار معاملات مسکن در این دو منطقه که پرتقاضاترین مناطق مصرفی شهر تهران به لحاظ انجام معاملات مصرفی و سرمایه‌گذاری در نیمه شمالی تهران هستند، مربوط به سن واحدهایی است که این روزها به بازار فروش عرضه شده‌اند. عمده واحدهایی که در روزهای گذشته در این مناطق به بازار عرضه شده‌اند، عمربنای بیش از ۱۰سال داشته‌اند. دلیل این موضوع افزایش عمق رکود ساختمانی و کاهش محسوس عرضه نوسازها به بازار فروش مسکن تحت تاثیر رکود است. با این حال، بررسی‌های نشان می‌دهد در این مناطق فاصله بین قیمت محدود آپارتمان‌های نوساز عرضه‌شده به بازار فروش با واحدهای چندساله، میانسال یا قدیمی‌ساز به ترتیب، قابل توجه، زیاد و بسیار زیاد است و همین موضوع باعث شده است بخش زیادی از متقاضیان نیز عملا به جای واحد نوساز برای خرید واحدهای با عمربنای بیشتر تمایل داشته باشند. در جدول زیر برخی از تازه‌ترین فایل‌هایی که روز گذشته به بازار فروش مسکن با عمربنای تا ۱۰۰مترمربع در مناطق ۴ و ۵ شهر تهران عرضه شد، درج شده است.

10copy 1

منبع: دنیای اقتصاد

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.