کد مطلب: ۸۳۸۱۸۸

پرداخت وام ودیعه مسکن به ۱۶ درصد از متقاضیان

پرداخت وام ودیعه مسکن به ۱۶ درصد از متقاضیان

مقام مسئول وزارت راه و شهرسازی ‌گفت: حدود یک‌هشتم متقاضیان دریافت وام ودیعه مسکن موفق به اخذ این تسهیلات شده‌اند.

به گزارش تجارت‌نیوز ، حسین جنتی، مدیرکل راه وشهرسازی استان تهران گفت: حدود ۸۰۰ هزار نفر در چهار سال اخیر متقاضی دریافت وام ودیعه مسکن بوده‌اند که تعداد تسهیلات پرداخت شده نهایی ۱۲۸ هزار و ۷۹۹ فقره بوده به عبارتی حدود یک‌هشتم متقاضیان دریافت وام اجاره موفق به اخذ این تسهیلات شده‌اند.

به گفته مدیرکل راه وشهرسازی استان تهران، یکی از مهم‌ترین ارکان هزینه در سبد خانوار تهرانی‌ها اجاره‌ٰبها‌ی مسکن است که مقرر است در دولت سیزدهم در این خصوص کارگشایی بیشتری صورت گیرد.

او می گوید بنابراین بانک‌های عامل (بیش از ۲۰ بانک پرداخت کننده) باید همگام‌تر با مردم و دولت در این زمینه حرکت کنند.(باشگاه خبرنگاران)

چه کسانی می‌توانند وام ودیعه مسکن بگیرند؟

متقاضی تسهیلات اجاره‌ در درجه اول باید متاهل یا سرپرست خانوار باشد؛ هر چند زنان مجرد بالای ۳۵ سال و مردان مجرد بالای ۴۵ سال هم می‌توانند بر اساس شروطی مشخص برای دریافت آن اقدام کنند.

همچنین اجاره‌نامه ارائه شده از سوی متقاضی وام ودیعه مسکن باید به صورت رسمی تنظیم شده یا در سامانه ایران املاک به ثبت رسیده و کد رهگیری هم داشته باشد. یکی دیگر از شروط دریافت وام ودیعه مسکن نیز این است که تاریخ اجاره‌نامه ارائه شده حداکثر تا پایان زمان ثبت نام وام ودیعه مسکن تعیین شده باشد.

وزارت راه و شهر سازی سال قبل اعلام کرده بود برای موافقت با ثبت‌نام متقاضی دریافت وام اجاره خانه در سال ۱۴۰۲، لازم است که قرارداد اجاره شخص حداکثر تا پایان زمان ثبت نام وام ودیعه مسکن منعقد شده باشد. بنابراین، چنانچه زمان انعقاد قرار داد اجاره ارائه شده مربوط به بعد از این بازه زمانی باشد، متقاضی واجد شرایط برای ثبت‌نام وام ودیعه مسکن مستاجران ۱۴۰۲ نخواهد بود.

چگونه برای وام ودیعه مسکن ثبت‌نام کنیم؟

متقاضیان برای دریافت و ثبت‌نام وام ودیعه مسکن مستاجران ۱۴۰۲ لازم است که ابتدا، شرایط ثبت‌نام این وام را در مرحله اول و دوم داشته باشند و سپس مراحل آن را در سامانه ثبت نام وام ودیعه مسکن به نشانی اینترنتی tem.mrud.ir انجام دهند.

افراد برای ثبت‌نام وام ودیعه مسکن مستاجران نخست باید وارد سایت tem.mrud.ir شوند، سپس گزینه ثبت‌نام تسهیلات کمک ودیعه را انتخاب کنند. پیگیری وام ودیعه مسکن در مرحله دوم هم از طریق همین آدرس انجام می‌شود.

در مرحله بعد متقاضیان قوانین و مقررات مربوط به تسهیلات کمک ودیعه را می‌خوانند و در صورت تمایل می‌توانند در صفحات بعدی اطلاعات شخصی خود را وارد کنند.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.