کد مطلب: ۸۷۳۱۹۹

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد؛

توئیت یک اقتصاددان درباره بازار مسکن/ وقت خرید خانه است؟

توئیت یک اقتصاددان درباره بازار مسکن/ وقت خرید خانه است؟

قیمت مسکن از ابتدای امسال با کاهش مواجه شده است؛ با این حال تعداد معاملات به کمترین میزان خود طی سال‌های اخیر رسیده است. علی سعدوندی، اقتصاددان معتقد است که این دوره می‌تواند فرصت خرید شیرینی برا متقاضیان مسکن باشد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، در آستانه یک سالگی سانسور آماری دولت در حوزه مسکن، بررسی‌های میدانی نشان می‌دهد از ابتدای امسال، قیمت مسکن در برخی مناطق با کاهش مواجه بوده است. این کاهش قیمت البته به دلیل رکود معاملات رخ داده که نتیجه نبود چشم‌انداز سرمایه‌گذاری و کاهش قدرت خرید متقاضیان مصرفی بوده است.

اما آیا این دوره از کاهش قیمت مسکن، می‌تواند فرصت خوبی برای خرید باشد؟ علی سعدوندی، اقتصاددان معتقد است که دوره فعلی، دوره شیرینی برای خرید مسکن است.

توئیت سعدوندی

سعدوندی در یک پیام توئیتری که در ابتدای آن تاکید کرده «این پیام را به آنان که دوستشان دارید برسانید»، نوشته است: «در انتهای طولانی‌ترین دوره رونق بازار ملک، نرخ مسکن حبابی است؛ پس اگر دوره رکود آغاز شود (بخوانید شده است) تا مدت‌ها ادامه خواهد یافت. فرصت‌های شیرین خرید با صبر جمیل، در دسترس است مگر اینکه خیانت چاپ پول باز هم تکرار شود.»

او در این پیام نسبت به اجرای سیاست چاپ پول از سوی دولت هشدار داده است؛ پول بدون پشتوانه‌ای که دوباره موتور تورم را در تمامی بازارها از جمله بازار مسکن روشن خواهد کرد و رویای خانه‌دار شدن را هر روز از دسترس دورتر و دورتر می‌کند.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه مسکن بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • ناشناس

  اين فرصت شيرين
  با كدام پول د ردسترس؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  پولي كه با فريب مان به بورس منتقل كرديم و در انجا با زيان 40 درصدي به گروگان گرفته شده است؟؟؟

  • ناشناس

   گل نوشتی

 • یزدان

  به به به از این خبرخوش امشب از شدت خوشی نمیخابم .تو شهرما کرمانشاه تو منطقه پایین شهرش خانه 600ملیونی شده 7ملیارد بعد میگن وقت خانه خریدن با کدام پول خیال کردن مردم بدبخت مثل خودشان درامد ملیاردی دارن بیچاره مامردم

 • ناشناس

  فروشنده ها حاضر نیستن زیر قیمت های قبل بفروشن مگر اینکه مجبور باشن
  عملا بین قیمت های مورد پسند خریدار و فروشنده شکاف بالایی ايجاد شده

 • ایرانی

  هم وطنان عزیز دولت به مروم آدرس غلط می دهد
  درسال جاری مصالح ساختمانی دوبرابر شده حتی ماسه تولید داخل دوبرابر شده هزینه نقشه و پروانه هم چند برابر شده در حقیقت مسکن ارزان نخواهد شد علت رکود مسکن قدرت خرید مردم است که کم شده به نطر شما اگر یک واحد هشتاد متری به یک میلیار تومان هم برسد ابا کارمندی که ده میلیون حقوق می گیر می تواند خانه بخرد

پیشنهاد سردبیر