کد مطلب: ۶۵۹۱۶۸

واردات خودرو در چه بازه قیمتی است؟

واردات خودرو در چه بازه قیمتی است؟

یکی دیگر از علت‌های ورود خودروی ۷ تا ۲۰ هزار دلاری، مشکلات گارانتی و خدمات پس از فروش خودروهای لوکس است. واردات آتی باید به‌گونه‌ای صورت بگیرد که این دو مسئله را رتق فتق کند.

به گزارش تجارت‌نیوز ، نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: خودروهای وارداتی در بازه قیمت ۷ تا ۲۰ هزار دلار است و نظارت بر واردات بر این بازه قیمت براساس ثبت سفارش‌ها انجام خواهد شد.

سید جواد حسینی کیا در گفت‌وگو با ایسنا درباره ضرورت واردات خودرو هم قیمت با خودروهای ایرانی گفت: این موضوع هنوز در بحث‌های کارشناسی مطرح اعلام است. به زودی قیمت ۷ تا ۲۰ هزار دلار اعلام می‌شود. این بازه قیمت باعث ممانعت از ورود ماشین‌های لوکس می‌شود.

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس یازدهم درباره نحوه نظارت بر واردات خودرو در بازه قیمت نامبرده گفت: ضمانت این بازه قیمتی بر اساس نظارت بر ثبت سفارش‌ها ایجاد می‌شود؛ یعنی نظارت بر ورود ممانعت از ورود خودروی لوکس به کشور، به عهده نظارت بر ثبت سفارش‌هاست.

این عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس یازدهم تأکید کرد: یکی دیگر از علت‌های ورود خودروی ۷ تا ۲۰ هزار دلاری، مشکلات گارانتی و خدمات پس از فروش خودروهای لوکس است. واردات آتی باید به‌گونه‌ای صورت بگیرد که این دو مسئله را رتق فتق کند.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • ناشناس

  عالی

 • ناشناس

  مرحبا احسنت
  این تصمیم واقعا خوبه

 • ناشناس

  ماشین ۷۰۰۰ دلاری چیه؟ اون که خودتون سوار بشید. ماشین زیر ۱۰ هزار دلار که میشه همین ۲۰۶ به درد نخور

 • ناشناس

  اگر نیت کنترل بازار علی الخصوص بازار دسته دوم باشه؛ باید خودرویی وارد بشه که قیمت مناسب و استهلاک پایینی داشته باشه که بعداً برای واردات قطعاتش کشور به مشکل تامین ارز نخوره- خودروهایی مثل تویوتا کرولای دسته دوم رو میشه باقیمت پایین، ارز بری کم و تعداد زیاد طوری که کسری عرضه جبران بشه وارد کشور کرد و تازه قیمت پائینی هم داره- فکر نمیکنم الان کرولای 6 سال کارکرد رو بشه زیر 1.5 میلیارد خرید ولی تو بازار خارج از کشور یک سوم این قیمته

 • حسن

  نیاز بازار به سه میلیون خودرو هست واردات باید به سمت خودروهای اقتصادی پیش برود که آحاد مردم بتونن خریداری کنن.

 • ناشناس

  سلام، باید دید قیمت خودرو برای مصرف کننده چقدر تمام می شود؟ لطفا هزینه های گمرک را کاهش دهید.