حجم ویدیو: ۹.۱۲M مدت زمان ویدیو: ۰۰:۰۲:۱۳ دانلود ویدیو

محمدرضا فرزین، رئیس کل بانک مرکزی:

بانک مرکزی حتی یک حساب هم در خارج از کشور ندارد

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره بر اینکه در حال حاضر تک‌نرخی کردن ارز ناممکن است تاکید کرد باید شکاف بین نرخ‌های ارز کاهش یابد.

محمد حسین حسینی- روز دوشنبه، هفتم خردادماه، مراسم سی و یکمین همایش سالانه سیاست‌های پولی و ارزی با محور «بازآرایی سیاست‌های پولی و نظارتی با نگاهی به قانون جدید بانک مرکزی» در مرکز همایش‌های بانک مرکزی برگزار شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، محمدرضا فرزین رئیس کل بانک مرکزی در این همایش گفت: «برای پیشبرد اهداف برنامه هفتم توسعه باید به روش‌های جدید تامین مالی روی بیاوریم. در حال حاضر ۹۲ درصد تامین مالی‌های کشور از سوی سیستم بانکی انجام می‌شود و این امر کار بانک مرکزی را سخت کرده است.»

فرزین درباره چندنرخی بودن ارز توضیح داد: «در حال حاضر ما با محدودیت‌های تحریمی زیادی روبه‌رو هستیم. ما به عنوان بانک مرکزی حتی یک حساب هم در خارج از کشور نداریم و همه حساب‌های خارجی به دست تراستی‌ها کنترل می‌شود.»

او در پایان خاطرنشان کرد: «علاوه بر این، ما با شوک‌های سیاسی بسیاری از جمله تحریم‌ها، جنگ غزه با رژیم صهیونیستی و حمله موشکی ایران به اسرائیل روبه‌رو هستیم. در حال حاضر تک‌نرخی کردن ارز برای ما امکان‌پذیر نیست. اما باید سعی کنیم شکاف بین نرخ‌های ارز کاهش پیدا کند.»

برای مطالعه بیشتر، صفحه اقتصاد کلان در تجارت‌نیوز را دنبال کنید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.