خبر فوری:

حجم ویدیو: ۳۴.۶۰M مدت زمان ویدیو: ۰۰:۰۴:۰۱ دانلود ویدیو

هادی قوامی، نماینده مجلس:

اصلاح قیمت بنزین در سال ۹۸ اثر مثبتی روی اقتصاد امروز ندارد

هادی قوامی، عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد و نماینده مجلس، در اجلاس سراسری رضایتمندی مشتری گفت: یک اصلاح قیمتی در سال ۹۸ انجام شد که با تغییر سیاست‌های دولت مبتنی بر سیاست‌های تثبیتی، امروزه هیچ اثری روی اقتصاد ندارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، هشتمین اجلاس سراسری رضایتمندی مشتری با عنوان «کنگره ملی جهش تولید با مشارکت مردم با هدف بررسی نقش رضایتمندی مشتری و تکریم صدای مشتری در جهت ترغیب به خرید تولیدات داخلی» روز چهارشنبه، 9 خرداد 1403، برگزار شد.

هادی قوامی، عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد و نماینده مجلس، خاطرنشان کرد: 

یک اصلاح قیمتی در سال ۹۸ انجام شد که با تغییر سیاست‌های دولت مبتنی بر سیاست‌های تثبیتی، امروزه هیچ اثری روی اقتصاد ندارد. رشد بخش کشاورزی از ابتدای دهه 90 شمسی، فرازوفرودهای بسیاری داشت که این رشد در سال گذشته نیز منفی بود، اما پیش‌بینی می‌شود برای سال 1403 مثبت شود.

او اضافه کرد: بر اساس گزارش‌های بانک مرکزی، رشد صنعت در 9ماهه ابتدایی سال 1402 حدود 4.3 درصد بوده که تقریباً نصف دوره مشابه سال قبل است. در صورتی که بی‌ثباتی‌های حوزه اقتصاد کلان و مساله تامین انرژی صنایع حل نشود، همچنین سیاست‌های انقباضی دولت با هدف مهار تورم و دشواری تامین و تخصیص ارز با توجه به سخت‌گیری‌های بانک مرکزی ادامه یابد، پیش‌بینی می‌شود رشد بخش صنعت حدود سه درصد باشد.

 

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.