فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۲۳۹۳۸۸

قیمت زعفران یک میلیون تومان افزایش یافت

قیمت زعفران یک میلیون تومان افزایش یافت

عضو شورای ملی زعفران گفت: قیمت طلای سرخ به‌دلیل ورود دلالان به بازار این محصول، حدود یک میلیون تومان در ایام بعد از تعطیلات نوروز، افزایش یافته است.

علی حسینی با بیان اینکه قیمت زعفران در ایام بعد از عید بین ٨٠٠ هزار تا یک میلیون تومان گران شده است، گفت: متاسفانه عده‌ای که به دنبال سرمایه‌گذاری کاذب هستند، هر از گاهی نیز به بازار زعفران ورود کرده و بازار این محصول را ملهتب می‌کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز ، عضو شورای ملی زعفران افزود: این افراد نه صادرکننده هستند و نه فروشنده و کشاورز؛ تنها زعفران را به‌منظور سودجویی می‌خرند و دپو می‌کنند.

حسینی اضافه کرد: سپس این سودجویان به شیوه‌های مختلف در بازار شایعه می‌کنند که با کمبود محصول مواجه هستیم و بر همین اساس، اوضاع را ملهتب می‌کنند.

وی ادامه داد: برخی فکر می‌کنند این مساله به نفع کشاورزان است؛ اما کشاورز هیچ سودی از آن نمی‌برد، این کار هم به ضرر تولیدکننده و هم به ضرر صادرکننده است و تنها دلالان از آن منتفع می‌شوند.

حسینی افزود: هم‌اکنون قیمت هر کیلوگرم زعفران حداقل ٤ میلیون و ٨٠٠ هزار تومان و حداکثر ٦ میلیون تومان است.

وی درباره صادرات این محصول نیز گفت: به نظر می‌رسد روند صادرات به‌دلیل سیاست‌های جدید ارزی دولت مقداری کند شده؛ چراکه صادرکنندگان مقداری سردرگم هستند، باید دید طی روزهای آینده شرایط به چه صورت پیش خواهد رفت امیدوار هستیم با تثبیت اوضاع، شرایط صادرات نیز بهبود یابد.

منبع:مهر

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.