بررسی بودجه اعتبارات عمرانی با حضور نوبخت در کمیسیون عمران

بررسی بودجه اعتبارات عمرانی با حضور نوبخت در کمیسیون عمران

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: وضعیت بودجه عمرانی کشور با حضور محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه در جلسه امروز -سه‌شنبه- این کمیسیون بررسی شد.

کمال‌الدین شهریاری افزود: در این جلسه چگونگی تخصیص اعتبارات عمرانی در لایحه بودجه سال 97 کل کشور بررسی شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی یادآور شد: نوبخت در این جلسه درباره تفکیک منابع درآمدی، درآمدهای حاصل از محل فروش دارایی‌های سرمایه‌ای و تملک دارایی، درآمدهای مالیاتی و هزینه‌های جاری بودجه سال آینده توضیحاتی را به اعضای این کمیسیون ارائه کرد و بنا شد جلسات رئیس سازمان برنامه و بودجه با اعضای کمیسیون ادامه یابد.

عضو کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: اعضای کمیسیون در این جلسه مباحثی را در مورد وضعیت بودجه عمرانی در لایحه بودجه سال 97 کل کشور مطرح کردند.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس با بیان این که بودجه عمرانی در لایحه بودجه 97 نسبت به سال قبل کمتر شده است، گفت: نوبخت دلیل این موضوع را تحقق نیافتن بخشی از بودجه عمرانی در سال‌های گذشته عنوان کرد.

شهریاری ادامه داد: رئیس سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد که در لایحه بودجه 97 برای این که بودجه شفاف‌تر و واقعی‌تری در همه بخش‌ها از جمله بخش عمرانی داشته باشیم و امکان تحقق بیشتری وجود داشته باشد، رقم بودجه عمرانی کاهش یافته است.

وی تاکید کرد: این رقم کنونی بودجه عمرانی به واقعیت نزدیک‌تر است.

رئیس‌جمهوری لایحه بودجه سال 1397 کل کشور را روز یکشنبه 19 آذر ماه تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد.

بودجه سال آینده از حیت منابع بالغ بر 11 میلیون و 949 هزار و 354 میلیارد و 674 میلیون ریال و از حیث مصارف نیز بالغ بر 11 میلیون و 949 هزار و 354 میلیارد و 674 میلیون ریال است که از این میزان، مجموع منابع عمومی دولت حدود چهار میلیون و 249 هزار و 110 میلیارد ریال خواهد بود.

 

منبع: ایران اکونومیست

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند