تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

بزرگترین بدهکار بانک مرکزی کدام بانک است؟

بزرگترین بدهکار بانک مرکزی کدام بانک است؟

اطلاعات مربوط به ۲۳ بانک که بر روی سایت کدال قرار دارد نشان می‌دهد که تا پایان سال ۱۳۹۷ این بانک‌ها بیش از ۲۳۰ هزار میلیارد تومان به بانک مرکزی و صندوق توسعه ملی بدهکار هستند.

بانک ملت، صادرات و سرمایه، بزرگترین بدهکاران بانک مرکزی هستند.

به گزارش تجارت‌نیوز، اطلاعات مربوط به ۲۳ بانک که بر روی سایت کدال قرار دارد نشان می‌دهد که تا پایان سال ۱۳۹۷ این بانک‌ها بیش از ۲۳۰ هزار میلیارد تومان به بانک مرکزی و صندوق توسعه ملی بدهکار هستند.

از میان این ۲۳ بانک، ۱۹ بانک تازه‌ترین اطلاعات و صورت مالی خود را در کدال منتشر کرده که عملکرد اکثر آنها مربوط به ۹ماهه نخست سال ۱۳۹۸ بوده و نشان از رشد بدهی‌ها دارد.

بررسی بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی نشان می‌دهد، بانک ملت با بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان، بزرگترین بدهکار بانک مرکزی است.

بانک‌های صادرات و سرمایه نیز هر کدام به ترتیب به بدهی ۲۵ و ۲۰ هزار میلیارد تومانی به بانک مرکزی و صندوق توسعه ملی در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

همچنین بر اساس آمارهای موجود، بیشترین رشد بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی متعلق به پست بانک ایران، بانک سینا و بانک سرمایه بوده، به طوری طی ۹ماهه ابتدایی سال ۱۳۹۸ بدهی این سه بانک به بانک مرکزی و صندوق توسعه ملی بیش از ۳۰ درصد افزایش یافته است.

بانک کارآفرین و اقتصادنوین نیز بیشترین کاهش بدهی به بانک مرکزی را داشته‌اند.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند