تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

تاثیر قطعنامه شورای حکام بر بورس چقدر جدی است؟/آینده بورس از نگاه مخاطبان

تاثیر قطعنامه شورای حکام بر بورس چقدر جدی است؟/آینده بورس از نگاه مخاطبان

شورای حکام قطعنامه ضد ایرانی را تصویب کرده است اما آیا این خبر سیاسی می‌تواند بازار سهام را متاثر کند؟ کاربران فضای مجازی در این مورد چه نظراتی دارند؟ مخاطبان تجارت‌نیوز چه پیش‌بینی‌ای از آینده بورس در هفته آینده دارند؟

به گزارش تجارت‌نیوز، شورای حکام قطعنامه ضد ایرانی را تصویب کرده است اما آیا این خبر سیاسی می‌تواند بازار سهام را متاثر کند؟ کاربران فضای مجازی در این مورد چه نظراتی دارند؟ مخاطبان تجارت‌نیوز چه پیش‌بینی‌ای از آینده بورس در هفته آینده دارند؟

شورای حکام آژانس اتمی اولین قطعنامه ضد ایرانی از سال ۲۰۱۲ را به بهانه عدم همکاری تهران با تحقیقات آژانس، تصویب کرد. پس از این خبر برخی از فعالان بازار سهام نسبت به آینده بورس ابراز نگرانی کردند و برخی دیگر نوشتند که بعید است این اتفاق تاثیر بلندمدت قابل توجهی بر بازار سهام بگذارد. گروه دوم با اتکا به تجارب قبلی بازار سهام هنگام تصویب تحریم‌های جدید می‌گویند که این بار هم بورس نسبت به این اتفاق سیاسی واکنش قابل توجهی نشان نخواهد داد یا نهایتا تنها در ابتدای هفته آینده بورس ممکن است از این اتفاق متاثر شود.

یکی از کاربران توییتر نوشته است: چند ماهی است که خبر منفی سیاسی به این شکل نداشتیم ولی قابل پیش‌بینی نیست که فردا چه می‌شود.

کاربری دیگر نوشته است: تاثیر نپذیری بورس از اخبار سیاسی در چند وقت اخیر تردیدها درباره رشد بورس را بیشتر می‌کند، در برهه اقتصاد سیاسی، چطور بورس ایران نسبت به محرک‌های سیاسی و بین‌المللی واکنش نشان نمی‌دهد، در حالی که بورس‌های مطرح و نیمه مطرح دنیا واکنش نشان می‌دهند؟

کاربری هم در تایید اثر نگذاشتن این اتفاق بر بازار سهام نوشته است: در قطعنامه چیز خاصی نیامده، فقط گفته‌اند ایران با آژانس اتمی همکاری کند.

اما درباره آینده بورس در هفته پیش‌رو مخاطبان تجارت‌نیوز چه نظری دارند؟ کامنت‌های مختلف مخاطبان را در زیر بخوانید.

«بورس این هفته وارد موج پنجم صعودی شده و این هفته کاملا صعودی و تارگت تا پایان هفته کانال ۱۳۸۰۰۰۰ خواهد بود.
تارگت پایان تیر ماه ۱۶۰۰۰۰۰»

«این هفته باتوجه به معامله شدن صندوق های etf در بازار تقاضا زیاد میشود واین یه فرصت برای خریده»

«رشد شارپی بورس مجددا شروع شده
زرنگ اونیه که سوار موج بشه و سواری کنه»

«افزایش دلار را هیچکس نمیخواد چون بنفع هیچ طرفی نیست الان هم به این نتیجه رسیده اند که فروش مازاد داراییها در قالب صندوقهای سرمایه گذاری ETFبهتر است ،پس لااقل تا فروش همه اینها، سهام و بورس مورد حمایت است حتی اگر متاسفانه همزمان با این، تورم ودلار هم افزایش یابد، باز منجر به افزایش مضاعف بورس میشود»

«با سلام. شاید بعضی در کار سهام نبودند یا به سنشان نمیخوردو خبر ندارند وقتی بورس درجا میزد و مسکن ۱۰۰۰۰ درصد بالا میرفت یا سکه از سال ۹۰ تاحال فعلا ۴۰۰۰ درصد بالا رفته و تولید کنندگان دنبال یک ریال دو ریال افزایش سرمایه و نقدینگی حاصل از عرضه اولیه بودند، و همراه با تورم سرمایه های بخش تولید، آب میرفت ، . سهام الان با تاخیر دارد قسمت کمی از آنرا جبران میکند و تازه همه فهمیده اند که درستش همین است و توزیع نقدینگی در پیکره اقتصاد سالم ،متعادل و متناسب باید باشد.»

«سهام در اول راه افزایش است و مثل نهال نورس شکوفایی است که تازه دارد قد میکشد»

«سوددهی بورس واقعا بینظیره
هفته آینده نقدینگی گسترده ای با توجه به مالیات بر مسکن وارد بورس میشه»

«اگر این سری بورس سقوط کنه دیگه نمیشه جمعش کرد بخصوص شرکت های کوچک که چندین برابر ارزش خود سهام دادن بیرون یا قیمت سهام آنها حبابی بالا رفته یعنی به سهامداران حتی دستگیره در اتاق نگهبانی هم نمیرسه»

«هفته بعد سهام ETF را میزند بازار . کلا منفی خواهد شد»

«بورس این هفته صد در صد مثبت است»

«ببینید دوستان با توجه به شرایط موجود وحمایتهای همه جانبه دولت بهترین بازار سال بورسه. رشد بورس طی دو ماه آینده طوری خواهد بود که همه رو غافلگیر خواهد کرد.»

«عزیزان تمامی سیگنال ها و تحلیل کلی بازار سرمایه در هفته پیش رو حکایت از روند صعودی بازار سرمایه را دارد با توجه به افزایش نرخ کالاها در صنایع مختلف شکی نیست که روند روبه رشد و مثبت است پس براحتی سهامتان را از دست ندهید اما از طرف دیگر تحلیل ها حکایت از نوسان نمادهای فراکابی مانند کبورس بورس و فرابورس دارند لذا در نیمه اول هفته احتمال نوسان این نمادها وجود دارد اما در نیمه دوم هفته روند مثبت به این نمادها برخواهد گشت در مجموع تحت تاثیر جوسازان قرار نگیرید و با هر قرمزی سهامتان را از دست ندهید سال تولید شاید به چشم انداز و پیش بینی نرسد اما روند حاکی از روند رشد تولید و سوددهی شرکت‌ها دارد»

برای خواندن کامنت‌های بیشتر گزارش آینده بازار سهام در هفته بعد را بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند