آغاز اقدام‌ها برای تامین آب شرب تابستان آینده

آغاز اقدام‌ها برای تامین آب شرب تابستان آینده

قائم‌مقام وزیر نیرو در نهمین همایش مدیران آب و فاضلاب سراسر کشور گفت: به رغم کمبود بارش‌های کشور باید از هم‌اکنون خود را برای تأمین نیاز آبی کشور در تابستان آینده آماده ‌کنیم.

ستار محمودی، قائم‌مقام وزیر نیرو در نهمین همایش مدیران آب و فاضلاب شهرها و روستاهای کشور در سالن همایش‌های برج میلاد، با بیان اینکه بارش‌های کشور در برخی استان‌ها 28 درصد و در برخی استان‌ها نیز تا 100 درصد کاهش داشته است، افزود: با توجه به کمبود بارش‌های کشور از هم‌اکنون خود را آماده می‌کنیم تا با برنامه‌ریزی صحیح و مدیریت کارآمد، بتوانیم نیاز آب مصرفی کشور را در تابستان سال آینده تامین کنیم.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی با بیان اینکه بیش از 90 درصد نقدهای مربوط به آب و فاضلاب مثبت است که نشان از دلدادگی پرسنل وزارت نیرو به خدمتگزاری به مردم دارد، افزود: با وجود اینکه اقدامات بسیار گسترده‌ای در عرصه آب و فاضلاب کشور انجام شده ولی هنوز کارهای ناتمام زیادی داریم که بایستی به اجرا درآید.

محمودی با اشاره به برگزاری همایش مدیران افزود: نشست‌های چهره‌به‌چهره سبب خواهد شد تا از کارهای جزیره‌ای جلوگیری شود و مدیران بتوانند تجربیات ارزشمند خود را به دیگران منتقل کنند.

وی با اشاره به وظیفه خطیر وزارت نیرو در مسئولیت تامین کمیت و کیفیت نیاز آبی کشور، گفت: کمیت آب بر مبنای جمعیت ولی کیفیت آب متناسب با فردفرد افراد جامعه برای این وزارتخانه مهم است.

قائم‌مقام وزیر نیرو ادامه داد: در مدیریت شبکه‌های توزیع آب، تامین فشار متعادل، کیفیت مناسب، فرماندهی صحیح و حفظ و تعمیرات و مرمت شبکه‌های آبرسانی با مدیریت لحظه‌ای نشان از رسالت خطیر وزارت نیرو دارد که هر لحظه نیز توسط سازمان‌های وابسته به دولت و مردم در حال رصد است.

وی با سنگین خواندن رسالت وزارت نیرو به دلیل رسالت حاکمیتی آن، گفت: ایجاد ساختار، سازمان، هزینه و سرمایه‌گذاری فقط برای جلب رضایت مردم است که در پوشش کمیت و کیفیت قابل بحث است.

ستار محمودی پاسخگویی متناسب با ساختار و سازوکار را از دیگر رسالت‌های وزارت نیرو دانست و اضافه کرد: ما سرمایه‌های بزرگی همچون سد، تونل، تصفیه‌خانه‌ها، شبکه‌های انتقال و توزیع و نظام‌های اندازه‌گیری و کنترل را که دارای ارزش ویژه و خاصی است و برای آن‌ها هزاران میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است را حفاظت می‌کنیم و یقین بدانید که نگهداری و استفاده مناسب از این موارد اتفاقی نیست، بلکه نیاز به انگیزه، دانش، پایش و استقلال در کار را می‌طلبد.

وی بخش خصوصی و سازمان‌های خدماتی همچون مخابرات، شرکت گاز و شهرداری‌ها و تمامی سازمان‌هایی را که به مردم خدمات ارائه می‌دهند رقبای بزرگ وزارت نیرو دانست و افزود: وزارت نیرو تاکنون در تمامی عرصه‌های خدماتی با دقت، سرعت، ظرافت، امنیت و نوآوری همگام با زمان جلو رفته و از این پس نیز بدون لحظه‌ای درنگ به ارائه خدمات خود به جامعه ادامه خواهد داد.

قائم‌مقام وزیر نیرو با بیان این مطلب که وزارت نیرو همواره دانش به‌روز در زمینه نرم‌افزاری و سخت افزاری، و استقبال از فناوری‌های جدید و تکنولوژی روز را در سرلوحه برنامه‌های خود دارد، افزود: پرسنل وزارت نیرو همگی بایستی دانشجو باشند، زیرا خدمات این وزارتخانه از چنان گستردگی برخوردار است که هر چه بیاموزید باز هم کم است.

وی با بیان اینکه هزینه طرح‌های وزارت نیرو بسیار بالا است از مدیران و کارکنان این وزارتخانه خواست تا ضمن دقت لازم در اجرای طرح‌ها و راندن طرح‌های پر طمطراق به حاشیه، راه را برای اجرای طرح‌های ضروری تر هموار کنند.

محمودی با تاکید بر آموزش نظام‌های مراقبتی، نظام حوادث و اتفاق، سامانه‌های مدیریت هوشمند (GIS و تله‌متری) عدم وجود تاسیسات بدون شناسنامه، مسائل مربوط به مدیریت مصرف، کاهش هدررفت و آب به‌حساب نیامده، اظهار داشت: هر کدام از ما بایستی برای انجام کارهای خود مدل‌های ذهنی داشته باشیم تا ضمن رعایت تعصب و اخلاق حرفه‌ای، ثمره تولید و اندیشه ما یکی باشد.

 

منبع: ایلنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند