ترافیک ریلی ایران و ترکیه افزایش می‌یابد

تجارت نیوز

مدیرکل دفتر امور بین‌الملل راه‌آهن ایران از توافق با راه‌آهن ترکیه برای افزایش حجم ترانزیت ریلی بار میان دو کشور به حداقل یک میلیون تن در سال خبر داد.

مدیرکل دفتر امور بین‌الملل راه‌آهن ایران از توافق با راه‌آهن ترکیه برای افزایش حجم ترانزیت ریلی بار میان دو کشور به حداقل یک میلیون تن در سال خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از دفتر امور بین‌الملل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران؛ جلسه دوجانبه راه‌آهن‌های ایران و ترکیه در راستای افزایش حمل‌ونقل و ترانزیت ریلی بار میان دو کشور در تهران برگزار شد.

به گفته عباس نظری، مدیرکل دفتر امور بین‌الملل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، مقام‌های ریلی دو کشور قرار است درباره موضوعات مشترک دیگری همچون مسائل مالی میان ایران و ترکیه و همچنین استفاده از واگن‌های بانداژدار با یکدیگر به گفت‌وگو و رایزنی بپردازند.

مذاکره در خصوص افزایش حجم ترافیک بار بین دو کشور تا ۱ میلیون تن و اتخاذ تعرفه یکسان حمل بار در مسیرایران-ترکیه به سمت اروپا نیز از دیگر مباحث مطرح شده در این نشست عنوان شده است.

لازم به ذکر است انجام رایزنی در خصوص نهایی‌کردن یادداشت تفاهم پنج جانبه میان ایران، ترکیه، ازبکستان، ترکمنستان و قزاقستان بر سر ورود واگن‌های متعلق به کشورهای حوزه CIS به داخل خاک ترکیه از دیگر مسائلی است که دو طرف در دیدار امروز خود که با حضور حسین عاشوری عضو هیئت‌مدیره و عباس نظری مدیرکل دفتر امور بین‌الملل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران به همراه «محمت اوراس»، معاون مدیرعامل و «بکیر باشین» مدیر مالی شرکت حمل‌ونقل در محل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، درخصوص آن به مذاکره و گفت‌وگو پرداختند.

 

منبع: مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند