با نادیده گرفتن درخواست مشاوران امنیتی

ترامپ پیروزی پوتین در انتخابات را تبریک گفت

ترامپ پیروزی پوتین در انتخابات را تبریک گفت

دونالد ترامپ در تماسی تلفنی با ولادیمیر پوتین انتخاب مجدد وی به عنوان رئیس‌جمهوری روسیه را تبریک گفت. رئیس‌جمهور آمریکا این تبریک را با نادیده گرفتن درخوسات و هشدار مشاوران امنیتی‌اش به همتای روس خود ابلاغ کرد.

کرملین در بیانیه‌ای اعلام کرد که در این تماس روسای جمهور روسیه و آمریکا درباره برگزاری دیداری دوجانبه در سطح عالی با یک‌دیگر گفت‌و گو کردند.

به گزارش تجار‌ت‌نیوز، ترامپ با تایید این تماس تلفنی اظهار کرد که احتمالا در آینده‌ای نه چندان دور با پوتین دیدار و درباره مسابقه تسلیحاتی که درحال خارج شدن از کنترل است، اوضاع اوکراین و سوریه گفت‌وگو کند.

کرملین همچنین اعلام کرد که پوتین و ترامپ بر لزوم همکاری برای جلوگیری از بروز مسابقه تسلیحاتی و مقابله علیه تروریسم، اوضاع سوریه، اوکراین، کره شمالی و تعمیق روابط اقتصادی میان دو کشور تاکید کردند.

اما واشنگتن پست در گزارشی نوشت: تیم امنیت ملی ترامپ از وی خواسته بودند در تماس تلفنی با پوتین، پیروزی‌اش در چهارمین دوره ریاست‌جمهوری را تبریک نگوید.

آنها حتی عبارت «تبریک نگویید» را با حروف بزرگ در یادداشت خود برای وی نوشته بودند. اما پوتین به این درخواست توجهی نکرد.

به‌ نوشته واشنگتن پست ترامپ در حال حاضر با انتقادهای زیادی به دلیل این تبریک روبروست، آمریکا و انگلیس از جمله کشورهایی هستند که انگلیس را برای مسمومیت جاسوس سابق دوجانبه در لندن مقصر می‌دانند.

سناتور جمهوری‌خواه جان مک کین، گفت: رئیس‌جمهور آمریکا نباید به دیکتاتورهایی که در انتخاباتی شرم‌آور انتخاب می‌شوند تبریک بگوید.

 

منبع:نشریه لوفیگارو

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند