تغییرات بازار طلا و سکه در آخرین روز هفته / قیمت طلا و دلار امروز ۹۹/۳/۸

تغییرات بازار طلا و سکه در آخرین روز هفته / قیمت طلا و دلار امروز ۹۹/۳/۸

قیمت طلا و سکه امروز، با پیروی از رشد بهای طلای جهانی، افزایش یافت که بر این اساس قیمت سکه تمام طرح جدید به هفت میلیون و ۳۷۰ هزار تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا پس از این که روز گذشته در پایین‌ترین رکورد دو هفته اخیر معامله شد، در معاملات روز پنج‌شنبه بازار جهانی تحت تاثیر تشدید اختلافات آمریکا و چین بر سر هنگ کنگ، اندکی بالا رفت.

به گزارش ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور با ۰.۲ درصد افزایش، به ۱۷۱۲ دلار و ۳۹ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز گذشته به ۱۶۹۳ دلار و ۲۲ سنت سقوط کرده بود.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا ثابت بود و در ۱۷۱۱ دلار و ۴۰ سنت ایستاد.

تشدید اختلاف میان دو اقتصاد بزرگ جهان ممکن است به فعالیت اقتصاد جهانی که هم اکنون از بحران شیوع ویروس کرونا به شدت لطمه دیده است، آسیب بیشتری وارد کند.

مایکل مک کارتی، استراتژیست ارشد شرکت “سی‌ام‌سی مارکتس” در این باره گفت: آمریکا و چین در عرصه‌های زیادی اختلاف نظر دارند. این دو کشور در زمینه تجارت، تحقیقات درباره شیوع ویروس کرونا و اکنون بر سر هنگ‌کنگ اختلاف پیدا کرده‌اند. این خبر بدی برای جهان است زیرا این اختلافات روی تجارت تاثیر گذاشته و به نوبه خود رشد اقتصاد جهانی را متاثر می‌کند و در شرایطی که اقتصادهای جهانی شکننده شده‌اند، ممکن است تاثیر وخیم‌تری داشته باشد.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد هنگ‌کنگ دیگر نمی‌تواند از جایگاه ویژه تحت قانون آمریکا برخوردار باشد. دونالد ترامپ، رییس‌جمهور آمریکا هم اعلام کرده که تا پایان هفته جاری درباره واکنش به اقدام چین برای وضع قوانین امنیتی برای هنگ‌کنگ تصمیم خواهد گرفت. رابرت اوبراین، مشاور امنیت ملی کاخ سفید اظهار کرد که قانون امنیت ملی پیشنهاد شده برای هنگ‌کنگ ممکن است به تحریم‌های آمریکا منجر شود و جایگاه این شهر به عنوان یک قطب مالی را به خطر بیاندازد.

در این بین، ژاپن یک بسته محرک مالی به ارزش ۱.۱ تریلیون دلار تصویب کرد و اتحادیه اروپا یک بسته به ارزش ۷۵۰ میلیارد یورو رونمایی کرد.

بر اساس گزارش رویترز، اقدامات محرک مالی گسترده از قیمت طلا که در شرایط ابهام اقتصادی و سیاسی یک دارایی امن به شمار می‌رود، حمایت خواهد کرد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیم برای تحویل فوری ۰.۴ درصد افزایش یافت و به ۱۹۴۳ دلار و ۳۴ سنت رسید. بهای هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۱.۴ درصد صعود کرد و ۸۳۰ دلار و ۲۱ سنت معامله شد. هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد کاهش، به ۱۷ دلار و ۲۹ سنت رسید.

بر اساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار آزاد امروز ‌پنج‌شنبه ۸ خرداد ساعت ۱۷ با ۹۷ تومان‌ کاهش نسبت به روز گذشته، ۱۷،۰۶۱ تومان‌ معامله شد.

همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی‌های بانک‌ها امروز پنج‌شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم، ۱۷ هزار و ۵۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۶ هزار و ۹۵۰ تومان خریداری می‌کنند.

قیمت یورو در بازار آزاد امروز ‌پنج‌شنبه ۸ خرداد ساعت ۱۷ با ۱۰۲ تومان کاهش نسبت به روز قبل، ۱۸،۵۵۴ تومان معامله شد.

همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴،۶۸۵ تومان تعیین شد.

بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۱۸ هزار و ۵۵۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۸ هزار و ۴۵۰ تومان است.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت ۱۷، قیمت سکه تمام طرح قدیم هفت میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید هفت میلیون و ۳۷۰ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه تمام نسبت به روز گذشته افزایش یافته است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۷۱۹ هزار و ۶۰۰ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، ۳ میلیون و ۷۳۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع‌سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب ۲ میلیون و ۷۰ هزار تومان و یک میلیون و ۹۰ هزار تومان است.

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند