هشدار توئیتری برای فولادی‌ها / آسیب خودروسازان به تولیدکننده‌های ورق گرم

صادرات فولاد

یک تحلیلگر بازار سرمایه در رشته توئیتی از آسیب زدن احتمالی خودروسازان به صنعت تولید فولاد نوشته و توصیه کرده که فولادی‌ها تنها به فکر تامین نیاز خودروسازان داخلی نباشند و اگر به صادرات فکر کنند موفق‌تر خواهند بود.

به گزارش تجارت‌نیوز، یک تحلیلگر بازار سرمایه در رشته توئیتی از آسیب زدن احتمالی خودروسازان به صنعت تولید فولاد نوشته و توصیه کرده که فولادی‌ها تنها به فکر تامین نیاز خودروسازان داخلی نباشند و اگر به صادرات فکر کنند موفق‌تر خواهند بود.

مهرناز سلطانی که در صفحه توئیتری‌اش خود را «مدرس و‌ تحلیلگر بازار‌سرمایه» و «بنیان‌گذار مجموعه همیار سرمایه» معرفی کرده در این رشته توئیت نوشته است:

«بررسی میزان تولیدات فولاد نشان میدهد که در سال ۹۸ مجموع تولید و صادرات و واردات ورق گرم ۷۸۲۳ تن بوده است که ۷۰ درصد آن در صنعت خودروسازی کشور مصرف میشود یعنی چیزی حدود ۵۴۷۶ تن. اگر فرض کنیم تولیدات فولاد سال ۹۸ در سال ۹۹ در خودروسازها مصرف شود با توجه به اینکه در سال۹۹ مجموع خودرو سبک و سنگین تولیدی حدود ۹۰۰هزار دستگاه بوده و ۳۵درصد وزن خودرو را اتاق و شاسی تشکیل میدهد، میتوان در نظر گرفت که میزان مصرف ورق گرم در صنعت خودرو حدود ۳۵۰۰تن است. در واقع به اندازه یک کارخانه خودروسازی در ابعاد سایپا ظرفیت تولید ورق گرم داریم.

وجود گپ ۴۰ درصدی بین تولید ورق گرم فولاد و خودرو نشان میدهد که صنعت خودروسازی به شدت ضعیف عمل میکند. این موضوع میتواند ناشی از عواملی مانند کمبود قطعات دیگر خودرو ، کندی خط تولید و رباتیک نبودن آن و ضعف خودروسازها و قطعه سازها در تامین قطعات کافی باشد.»

این تحلیلگر بازار سرمایه در ادامه این چنین راهکار داده است:
«۲ راه جهت رفع این گپ:
۱- سرعت بخشیدن به تولید و توسعه تکنولوژِی خودروسازی به منظور تامین به موقع و کافی قطعات های تک.
۲- میتوان برای خودروسازهای کشورهایی همچون هند،ترکیه و روسیه با توجه به وجود تکنولوژِی ساخت اتاق و مازاد ورق گرم، از این فرصت برای توسعه صادرات نهایت بهره را برد.»

آخرین اخبار تجارت‌نیوز را از کانال تلگرامی آن دنبال کنید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند