ثبت رکوردی دیگر برای هوآوی/ درآمد هوآوی برای اولین بار از ۱۰۰ میلیارد دلار عبور کرد

شرکت هوآوی به تازگی اعلام کرده است که از هدف‌گذاری خود برای ارسال بیش از 200 میلیون دستگاه گوشی هوشمند در سال 2018 عبور کرده است.
ثبت رکوردی دیگر برای هوآوی/ درآمد هوآوی برای اولین بار از ۱۰۰ میلیارد دلار عبور کرد

به گزارش تجارن‌نیوز، شرکت هوآوی به تازگی اعلام کرده است که از هدف‌گذاری خود برای ارسال بیش از ۲۰۰ میلیون دستگاه گوشی هوشمند در سال ۲۰۱۸ عبور کرده است.

به گفته گواپینگ، از مدیران ارشد هوآوی، درآمد این شرکت در سال جاری از ۱۰۹ میلیارد دلار هم گذشته است. این میزان درآمد قابل توجه، نشان از افزایش ۲۱ درصدی نسبت به سال گذشته دارد و بالاترین نرخ رشد این شرکت در دو سال گذشته است. این نخستین بار است که هوآوی در زمینه درآمد از مرز ۱۰۰ میلیارد دلار عبور می‌کند.

این میزان رشد قابل توجه با وجود مشکلاتی بوده که هوآوی در برخی از بازارهای دنیا داشته است. البته هوآوی از سال ۲۰۱۲ با برخی محدودیت‌ها در برخی بازارها مواجه شده است ولی این امر موجب کاهش و حتی توقف رشد این شرکت نشده تا جایی که برای اولین بار در سال ۲۰۱۸ هوآوی توانست از مرز درآمد ۱۰۰ میلیارد دلاری عبور کند.

این شرکت بزرگ چینی در حال‌حاضر بزرگ‌ترین تامین‌کننده تجهیزات ۵G و همچنین دومین تولیدکننده گوشی‌های هوشمند در سراسر جهان است. پیشرفت‌های اخیر، با افت فروش آی‌فون که به تازگی اتفاق افتاده است، هم زمان شده است تا درنتیجه آن، اپل رتبه فروش خود را از دست بدهد و هوآوی بتواند با گوشی‌های پرچم دار و میان رده پر طرفدار خود در جایگاه دوم قرار بگیرد.

این درحالیست که این برند در برخی از بازارهای دنیا به رتبه اول صعود کرده است. همچنین در بازارهای مهمی همچون بازار اروپای غربی هوآوی موفق به کسب موفقیت های جدیدی شده است و کاربران زیادی جذب گوشی های پرچم دار جدید این شرکت شده اند.

بخش دیگری از موفقیت این شرکت به گوشی‌های پرچم دارد سری Huawei P20 و سری Huawei Mate 20 بر می گردد. هر دو دستگاه با ایده‌های نوآورانه، استانداردهای جدیدی در بازار گوشی هوشمند وضع کرده اند و رقبا را به این فکر انداخته‌اند تا درباره اصلی ترین استراتژی‌هایشان تجدید نظر کند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز