اکسکوینو

شرط ثبت‌نام اتباع افغانستانی در مدارس اعلام شد

تجارت نیوز

وزیر آموزش و پرورش گفت: دانش آموزان اتباع افغانستانی برای ثبت نام باید یک شناسه داشته باشند. آنهایی که شناسه دارند ثبت نام آنها انجام شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، یوسف نوری، وزیر آموزش و پرورش با اشاره به مسئله ثبت نام دانش آموزان اتباع افغانستانی گفت: دانش آموزان اتباع برای ثبت نام باید یک شناسه داشته باشند. آنهایی که شناسه دارند ثبت نام آنها انجام شده و ممکن است آنچه که به آن اشاره شد به دانش آموزانی برگردد که شناسه نداشته‌اند چرا که این شناسه هویت آنها را مشخص می‌کند.

وی با بیان اینکه ما از مقامات ذیربط درخواست کرده‌ایم که هر چه زودتر برای این دانش آموزان شناسه صادر شود، تصریح کرد: به همکاران خود نیز تاکید کرده‌ایم که به صورت غیر رسمی منابع در اختیار این دانش آموزان قرار داده شود تا زمان حل مشکل بتوانند از این منابع استفاده کنند و وقتی که این مشکل حل شد و وارد مدرسه شدند چندان در این زمینه مشکلی نداشته باشند و از دانش آموزان دیگر عقب نباشند.

وی همچنین با بیان اینکه کلیات لایحه بودجه از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی ارسال شده است، گفت: اما جداول و منابع کلی است و هنوز جزئیات بودجه آموزش و پرورش در آن تعیین نشده است ، ما برخی از پیشنهادات خود را در این زمینه از جمله در حوزه تحول بنیادین در حوزه آموزش و پرورش و مسائل دیگر ارائه کرده‌ایم.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند