جدیدترین آمارها از انجام پروازهای حج

جدیدترین آمارها از انجام پروازهای حج
شرکت فرودگاه‌ها جدیدترین آمارها از پروازهای حج انجام شده تا پایان روز جمعه ۵ مرداد را اعلام کرد.

طبق اطلاعات ارائه شده در طول روزهای گذشته مجموعا ۷۲ پرواز به مقصد فرودگاه‌های عربستان سعودی انجام شده که نتیجه آن اعزام ۱۹ هزار حاجی ایرانی به سرزمین وحی بوده است.

به گزارش تجارت‌نیوز،در طول این مدت ۴۸ پرواز را شرکت هواپیمایی ایران‌ایر انجام داده و ۲۴ پرواز نیز از سوی شرکت ایرلاین‌ سعودی نهایی شده است. در سال جاری تنها این دو ایرلاین پروازهای حجاج ایرانی را انجام می‌دهند و بر خلاف گذشته دیگر شرکت‌ها در این فرایند حضور نخواهند داشت.

بر اساس جدیدترین آمارها در طول این مدت فرودگاه امام خمینی تهران با انجام ۲۶ پرواز فعال‌ترین فرودگاه ایران بوده و پس از آن فرودگاه‌های اهواز با ۱۸، مشهد با ۱۳، زنجان با ۵، بوشهر و کرمان با ۴ و رشت با ۲ پرواز قرار گرفتند.

طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، پروازهای رفت حجاج ایرانی تا ۲۴ مردادماه ادامه خواهد داشت. پروازهای بازگشت نیز از سوم شهریور کلید خورده و تا روزهای پایانی این ماه ادامه پیدا می‌کند.

بنابرگزارش، ایران پس از آنکه به دلیل فاجعه منا و بر هم خوردن روابط سیاسی‌اش با عربستان برای یک سال اعزام حاجیانش را متوقف کرده بود، بار دیگر از سال قبل حاجیان خود را به سرزمین وحی فرستاده است هر چند که در حال حاضر پروازهای حج عمره متوقف شده‌اند.

با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته از دو سال قبل پروازهای حج از فرودگاه مهرآباد به طور کامل به فرودگاه امام خمینی انتقال یافته‌اند.

 

منبع:ایسنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند