خرید و فروش چندین باره مسکن مهر توسط دلالان

خرید و فروش چندین باره مسکن مهر توسط دلالان

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس گفت: ۱۵ هزار واحد مسکن مهر خالی از سکنه در شهر پردیس موجود است که باید به دست مصرف‌کننده نهایی برسد.

به گزارش تجارت‌نیوز، هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس در گفت‌وگو با شبکه خبر از طرح جدید در شهر پردیس خبر داد و گفت: از مجموع ۸۲ هزار واحد مسکن مهری که در این شهر از سال ۹۲ عملیات اجرایی آن آغاز شده است تا به امروز ۴۵ هزار واحد به بهره‌برداری رسیده که تنها ۳۰ هزار نفر برای تحویل واحد مراجعه کرده‌اند و حدود ۱۵ هزار واحد خالی موجود است.

هدایت تاکید کرد: برای حدود ۷ هزار نفر هم از این ۱۵ هزار نفر دفترچه اقساط صادر شده ولی هیچ کدام از آنها واحد خود را تحویل نگرفته‌اند.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس اظهار کرد: ۱۵ هزار واحد مسکن مهر در پردیس وجود دارد که سکونت در آن واحدها اتفاق نیافتده است که به طور طبیعی بخشی از آنها در دست سرمایه‌گذاران و تعدادی هم در دست بنگاه‌دارها و دلالان است که کار خرید و فروش واحدهای مسکن مهر را انجام می‌دهد.

او تصریح کرد: برخی از واحدهای مسکن مهر در پردیس بیش از ۱۲ بار به صورت وکالتی خرید و فروش شده‌اند ولی هیچ سکونتی در آنها انجام نشده و به دست مصرف کننده نهایی نرسیده است.

هدایت با بیان اینکه ما به دنبال ۲ راهکار برای تحویل هرچه سریع‌تر این واحدها به متقاضیان هستیم گفت: در گام اول هزینه نقل وانتقال را برای افرادی که مصرف کننده واقعی نیستند و به طور دائم در حال خرید و فروش هستند بیشتر می کنیم تا واحدها به دست مصرف کننده واقعی برسد.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس اضافه کرد: راهکار دیگری را خدمت شورای استان‌ها پیشنهاد دادیم تا یارانه‌ای که در طرح مسکن مهر به گروه‌های هدف ارائه شده که شامل تسهیلات کم‌بهره است را حذف کنیم. ما سعی داریم برای حذف دلالان میزان سود این تسهیلات را به ۱۸ درصد برسانیم.

هدایت بیان کرد: این طرح به معاونت مسکن وزارت راه و شهرسازی پیشنهاد داده شده تا با اجرایی شدن آن هرچه سریع‌تر مالکان یا واحدهای خود را برای اجاره عرضه کنند و یا با فروش آنها تاثیری در کاهش قیمت مسکن در این شهر ایجاد شود.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند