کد خبر: 173587

خسارت به حدود ۱۵۰۰ خانه در زلزله کرمان

مدیرکل بنیاد مسکن استان کرمان گفت: تخمین می‌زنیم که به حدود ۱۵۰۰ واحد مسکونی خسارت وارد شده است.

خسارت به حدود ۱۵۰۰ خانه در زلزله کرمان
سرویس بازار -

علی‌اکبر سلطانی‌نژاد اظهار کرد: ساعت ۱۴:۳۰ دومین جلسه ستاد مدیریت بحران استان کرمان برگزار می‌شود و ساعت ۱۸ برآورد نهایی از خسارات واردشده به ساختمان‌ها در زلزله کرمان اعلام خواهد شد؛ با این حال ما تخمین می‌زنیم که خسارت‌ها حدود ۱۵۰۰ واحد باشد.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی افزود: بعد از زلزله زرند خوشبختانه طی یک دهه اخیر مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی در شهرها و روستاهای استان به خوبی انجام شده؛ بنابراین در این زلزله خسارات بسیار پایین بود.

مدیرکل بنیاد مسکن استان کرمان با بیان این که هیچ مورد منجر به فوتی بابت زلزله جمعه گزارش نشده است، گفت: تخریب فقط در واحدهای مسکونی یا دامی صورت گرفته است.

سلطانی‌نژاد اظهار کرد: هم‌اکنون اقدامات مقتضی در حال انجام است.

زلزله ۶.۱ ریشتری در ساعت ۶:۰۲ صبح جمعه ۱۰ آذر بخش‌هایی از استان کرمان را لرزاند. کانون زلزله منطقه «هجدک» از بخش کوهساران شهرستان راور در استان کرمان بود و در شهرهای زرند، سیرجان و کرمان نیز احساس شد.

 

منبع: ایسنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0)
1313.8
مثقال طلا (%0.61)
659500
4000
سکه امامی (%0.37)
1606000
6000
دلار (%0.31)
4764
15
یورو (%0.21)
5853
12
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.