خیز «میت رامنی» برای سناتوری در ایالت یوتا

خیز «میت رامنی» برای سناتوری در ایالت یوتا

نامزد سابق ریاست‌جمهوری آمریکا، برای کسب کرسی سناتوری ایالت یوتا در حالی وارد رقابت‌ها شده که از ایالتش به عنوان مدلی برای دولت ملی در واشنگتن یاد کرده است.

میت رامنی، یکی از منتقدان جمهوری‌خواه تند و تیز دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکاست با این حال در سخنانش برای اعلام نامزدی سنا، مستقیما به دولت یا ترامپ اشاره‌ای نکرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، نزدیکترین اشاره این سیاستمدار آمریکایی به ترامپ این بود که ایالت «یوتا از مهاجران غیر قانونی از سراسر جهان استقبال می‌کند، درحالی که واشنگتن یک پیام اخراج برای مهاجران می‌فرستد.»

رامنی جمعه در مصاحبه با آسوشیتدپرس گفت، اگر رئیس‌جمهوری حرفی بزند یا کاری کند که خوشایند نباشد، همچنان به روند انتقادهایش ادامه می‌دهد.

وی ادامه داد: او گرچه تاکید کرد بار دیگر نامزد ریاست‌جمهوری نخواهد شد اما نامزدی مجدد برای انتخابات سنا را در صورت پیروزی در انتخابات نوامبر رد نکرد.

رامنی افزود: هنوز زود است تصمیم‌گیری کنیم اما می‌دانم که برای ماندن طولانی آمده‌ام. در سن ۷۰ سالگی شاید نتوان سه یا چهار دوره ماند، اما شاید دو دوره شش ساله ممکن شود.

میت رامنی به این سوال که آیا خواستار تایید از سوی ترامپ می‌شود یا تایید احتمالی را می‌پذیرد، توجهی نکرد و گفت کمپین او در ایالت یوتا متمرکز است.

رامنی در سال ۲۰۱۲ پس از شکست مقابل باراک اوباما، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری به همراه همسرش به ایالت یوتا رفت.

او تاجر و سیاستمدار آمریکایی است که هفتادمین فرماندار ماساچوست از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۷ و نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۲ بود.

رامنی از اولین سخنرانی بزرگش برای کسب کرسی سناتوری خواستار اقدامی برای جلوگیری از کشتارهای مرگبار و خشونت‌های مرتبط با سلاح شد. سخنان او واکنشی به تیراندازی مرگبار در دبیرستانی در فلوریدا بود که جان ۱۷ تن را گرفت.

 

منبع: خبرگزاری آسوشیتدپرس

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند