اکسکوینو

دستور‌العمل واردات خودرو ابلاغ شد

واردات خودرو+تجارت نیوز

طبق ابلاغیه معاون اول رئیس‌جمهور به وزارت اقتصاد و صنعت تعرفه واردات خودرو افزایش یافت و واردات تنها با دو شرط ارزش گمرکی کمتر از ۴۰ هزار دلار و حجم موتور زیر 2500 سی‌سی امکان‌پذیر است.

طبق ابلاغیه معاون اول رئیس جمهور به وزارت اقتصاد و وزارت صنعت تعرفه جدید واردات خودرو و سقف ارزش گمرکی خودروهای وارداتی نهایی شد.

به گزارش تجارت‌‎نیوز، بر این اساس، سقف ارزش گمرکی خودروهای وارداتی 40 هزار دلار تعیین و تعرفه‌ها نیز در 3 گروه مشخص شد.

میثم رضایی،‌ رئیس انجمن صنفی واردات کنندگان خودرو گفت: طبق ابلاغیه معاون اول رئیس‌جمهور خودروهای با حجم موتور تا 1500 سی‌سی که تاکنون تعرفه واردات آنها 40 درصد بوده است از این به بعد مشمول تعرفه 55 درصدی می‌شوند.

وی افزود: در مورد خودروهای با حجم موتور 1501 تا 2000 سی‌سی که تعرفه قبلی آنها 40 درصد تعیین شده بود، در ضوابط جدید مشمول تعرفه 75 درصدی شده‌اند.

رئیس انجمن صنفی واردات کنندگان خودرو گفت: همچنین تعرفه واردات خودروهای با حجم موتور 2001 تا 2500 سی‌سی که قبلا 55 درصد بود، حالا 95 درصد تعیین شده است.

رضایی تصریح کرد: در ابلاغیه جدید معاون اول رئیس‌جمهور تعرفه‌ای برای واردات خودروهای با حجم موتور بالای 2500 سی سی تعیین نشده و همچنان واردات آنها ممنوع است.

بر این اساس، از این به بعد واردات خودرو با دو پیش‌شرط امکان‌پذیر است به طوری که حجم موتور خودروهای وارداتی نباید بالاتر از 2500 سی‌سی باشد و سقف ارزش گمرکی خودروها نیز نباید بیشتر از 40 هزار دلار باشد.

طبق این مصوبه، ورود و حقوق ورودی خودروهای سواری و دیزلی با حجم موتور بالای ۲۵۰۰ سی سی توسط هیات وزیران تعیین خواهد شد.

رضایی، رئیس انجمن صنفی واردکنندگان خودرو پیش‌تر هم گفته بود که در دستورالعمل جدید واردات خودرو این دو شرط مد نظر قرار می‌گیرد.

 

منبع: فارس

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند