تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

مهمترین خبر هفته برای بازارها / دلار و طلا چه خواهند شد؟

مهمترین خبر هفته برای بازارها / دلار و طلا چه خواهند شد؟

مهمترین خبر هفته برای بازارها آغاز مذاکرات ایران است که دوشنبه هشتم آذر ماه از سر گرفته خواهد شد. این مذاکرات در چه شرایطی قرار است انجام شود؟

به گزارش تجارت‌نیوز، در آخرین کارنامه هفتگی بازارها بورس بدترین عملکرد و دلار بهترین عملکرد را داشته است. قیمت دلار در هفته گذشته تا ۲۹ هزار تومان گران شد و صف‌های خرید دلار صرافی ملی شکل گرفت. با این حال روز پایانی هفته روز نزولی بازار ارز بود. عدم صدور قطعنامه در جلسه شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی علیه برنامه هسته‌‌ای ایران، یکی از عواملی بود که زمینه‌ساز کاهش شدت نوسان دلار شد. روز پنج‌شنبه دلار ۱۰۰ تومان کاهش یافت و در محدوده ۲۹ هزار تومانی به کار خود پایان داد.

در بازار طلا نیز جدای از عامل دلار، کاهش قیمت جهانی و سقوط آن از کانال ۱۸۰۰ دلار در روند قیمت طلای داخلی موثر بود.

رئیس اتحادیه طلای کرج به تجارت‌نیوز می‌گوید: با توجه به نوسان‌های اخیر قیمت طلا تقاضا در این بازار به طور محسوسی کاهش پیدا کرده است. در این بازه زمانی حتی تقاضایی هم برای خرید طلاهای آب شده و سکه وجود ندارد.

در آخرین قیمت‌ها سکه در محدود ۱۲٫۶ میلیون و هر گرم طلا در محدود ۱٫۲ میلیون تومان در نوسان بوده است.

بازار سهام نیز اوضاع مناسبی ندارد. شاخص کل بورس در هفته اول آذر نسبت به هفته گذشته ۱٫۵ درصد کاهش داشت. اکثر کارشناسان بازار سهام را در آغاز هفته خنثی پیش‌بینی کرده‌اند.

با این روند ممکن است بازارها چه روندی را در پیش بگیرند؟ در همین مورد امشب (شنبه ششم آذر ماه) ساعت ۲۱ ابراهیم علیزاده، سردبیر تجارت‌نیوز در گفتگویی با علی عباسیان و سامان کریمی‌شاد به پیش‌بینی آینده بازارها خواهند پرداخت.

علاقه‌مندان می‌توانند این برنامه را در صفحه تجارت‌نیوز مشاهده کنند.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند