تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

رونق دوباره مسکن / معاملات خانه در بهمن ماه ۴۰ درصد رشد داشت

رونق دوباره مسکن / معاملات خانه در بهمن ماه ۴۰ درصد رشد داشت

متوسط قیمت هر مترمربع آپارتمان در تهران در بهمن ماه با رشد بیش از ۸۶ درصدی نسبت به بهمن ماه سال گذشته به ۱۰ میلیون و ۶۰ هزار تومان رسید. تعداد معاملات آپارتمان‌های شهر تهران که از اردیبهشت ماه امسال با روند کاهشی مواجه بوده، در بهمن ماه با رشد حدود ۴۰ درصدی نسبت به ماه قبل به هشت هزار و ۹۹ فقره افزایش یافته است.

به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس گزارش منتشر شده از سوی وزارت راه و شهرسازی در بهمن ماه امسال هشت هزار و ۹۹ فقره خرید و فروش آپارتمان‌‌های مناطق ۲۲گانه تهران به ثبت رسید.

تعداد معاملات آپارتمان‌های شهر تهران از اردیبهشت ماه امسال با روند به‌شدت کاهشی روبه‌رو بود، به‌طوری که از حدود ۱۷ هزار فقره معامله در اردیبهشت ماه سال جاری با کاهش ۶۵ درصدی به پنج هزار فقره در دی ماه رسید، اما در بهمن ماه این روند تغییر کرد و معاملات با رشد ماهانه ۴۰ درصدی مواجه شد.

تعداد معاملات آپارتمان‌های شهر تهران در بهمن ماه سال جاری با رشد حدود ۴۰ درصدی نسبت به ماه قبل به هشت هزار و ۹۹ فقره رسیده است.

بررسی آمارها نشان می‌دهد بیشترین معاملات صورت‌گرفته متعلق به آپارتمان‌های منطقه پنج تهران بوده که سهم ۱۴٫۵ درصدی از کل معاملات صورت‌گرفته را به خود اختصاص داده است.

در بهمن ماه سال جاری متوسط قیمت هر مترمربع آپارتمان در تهران با رشد سه درصدی نسبت به ماه قبل به ۱۰ میلیون و ۶۰ هزار تومان رسید.

بالاترین قیمت یک مترمربع آپارتمان در بهمن ماه امسال با ۲۱ میلیون و ۶۲۰ هزار تومان متعلق به منطقه یک تهران و پایین‌ترین قیمت با چهار میلیون و ۵۶۰ هزار تومان متعلق به منطقه ۱۸ تهران است. قیمت مسکن در منطقه یک تهران در بهمن ماه سال جاری با کاهش بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان مواجه بوده است.

متوسط قیمت هرمترمربع آپارتمان‌ در سطح مناطق ۲۲ گانه تهران در بهمن ماه سال جاری نسبت به بهمن ماه سال گذشته با بیش از ۸۶ درصد رشد حدود ۴٫۶ میلیون تومان افزایش یافته است.

همچنین قیمت هر مترمربع آپارتمان‌ در سطح مناطق ۲۲گانه تهران از ابتدای سال جاری تا بهمن ماه با ۸۰ درصد رشد همراه بوده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند