بورس در آستانه رکورد زدن / شاخص بورس در نزدیکی سطح تاریخی خود قرار گرفت

شاخص کل بورس پس از رشد 4.7 درصدی طی هفته گذشته، امروز نیز مثبت ظاهر شد و رکورد جدید بر جای گذاشت. در پایان جریان معاملات امروز، شاخص با رشد بیش از 1200 واحد، رکورد تاریخی بر جای گذاشت و در سطح 195 هزار و 202 واحد قرار گرفت.
بورس در آستانه رکورد زدن / شاخص بورس در نزدیکی سطح تاریخی خود قرار گرفت

شاخص کل بورس پس از رشد ۴٫۷ درصدی طی هفته گذشته، امروز نیز مثبت ظاهر شد و رکورد جدید بر جای گذاشت.

شاخص کل بورس در پایان جریان معاملات امروز با رشد بیش از ۱۲۰۰ واحدی معادل ۰٫۶ درصد همراه شد رکورد تاریخی بر جای گذاشت و در سطح ۱۹۵ هزار و ۲۰۲ واحد قرار گرفت.

به گزارش تجارت‌نیوز، در طول جریان معاملات امروز، ۲۴ فروردین ماه سال ۱۳۹۸، بیش از ۲۹۰ هزار معامله به ارزش هزار و ۷۵ میلیارد تومان انجام شد و ارزش بازار سهام تا سطح ۷۴۶ هزار میلیارد تومان ارتقا یافت.

برترین گروه‌های صنعتی امروز، گروه‌های سیمان و شیمیایی بودند که بیشترین ارزش معاملات امروز را در اختیار داشتند. گروه سیمان با سقبت گرفتن از گروه‌های دیگر با معاملاتی به ارزش ۱۷۵ میلیارد تومان در صدر لیست قرار گرفت.

پربازده‌ترین گروه‌های صنعتی در بازار امروز بورس، گروه مواد دارویی و محصولات کاغذی و زیان‌ده‌ترین آن‌ها گروه انتشار و چاپ بودند.

بیشترین تاثیر مثبت را نمادهای کچاد، پارسان و رمپنا و بیشترین تاثیر منفی را نمادهای فملی، پارس و وبملت بر شاخص کل و ارزش بازار سهام امروز داشتند.

همچنین در میان نمادهای بورسی بیشترین تقاضا معادل ۱۰٫۴ میلیارد تومان متعلق به نماد دتماد و بیشترین عرضه نیز با ۱٫۶ میلیارد تومان مربوط به نماد کیان بود.

کوتاه از فرابورس

شاخص کل بازار فرابورس در پایان معاملات امروز با رشد ۲۸ واحدی مواجه شد و در سطح ۲۴۷۳ واحد قرار گرفت.

در طول جریان معاملات امروز بازار فرابورس، بیش از ۱۸۵ هزار معامله به ارزش ۵۷۶ میلیارد تومان انجام شد و ارزش بازار اول و دوم فرابورس در سطح ۱۴۴ هزار میلیارد تومان باقی ماند.

بیشترین تاثیر مثبت را نمادهای کگهر و هرمز بر شاخص کل و ارزش بازار فرابورس امروز داشتند.

قیمت جهانی فلزات

قیمت‌ جهانی فلزات از جمله عوامل مهم موثر بر بازار سهام بوده که همواره مورد توجه سهام‌داران است. تازه‌ترین تغییرات قیمت جهانی فلزات پایه تا زمان تنظیم این گزارش به شرح زیر است.

عنوان قیمت تغییر زمان
آلومینیوم ۱۸۶۳٫۷ ۲۴ فروردین ۹۸
سرب ۱۹۳۱ ۲۴ فروردین ۹۸
روی ۲۹۲۳٫۵ ۲۴ فروردین ۹۸
مس ۶۵۰۵٫۲ ۲۴ فروردین ۹۸
نیکل ۱۳۰۱۲٫۵ ۲۴ فروردین ۹۸
این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز