موضوعات داغ:
تجارت‌نیوز در گفتگویی بررسی کرد:

بیشترین پتانسیل سرمایه‌گذاری در کدام بخش‌هاست؟

بیشترین پتانسیل سرمایه‌گذاری در کدام بخش‌هاست؟

براساس اظهارات معاون اقتصادي و سرمايه‌گذاري مناطق آزاد و ويژه اقتصادي، بیشترین سرمایه‌گذاری‌ها که پتانسیل داخلی آن نیز نسبت به دیگر حوزه‌ها بیشتر بوده، بخش پتروشیمی و فرآورده‌های پایین‌دستی آن بوده است.

احمد جمالي، معاون اقتصادي و سرمايه‌گذاري مناطق آزاد و ويژه اقتصادي در گفتگو با تجارت‌نیوز وضعیت سرمایه‌گذاری خارجی در کشور را مثبت ارزیابی کرد.

وی در این خصوص گفت: در طی سال‌های گذشته مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در چارچوب قوانین و مقرراتی توانستند منابع مناسبی را از کشورهای سرمایه‌فرست جذب کنند و روند آن طی سال‌های 95 تا 97 مناسب بوده است.

وی افزود: در سال جاری نیز در برخی از مناطق سرمایه‌گذاران استقبال خوبی از فرصت‌های سرمایه‌گذاری شده است که در پایان سال میزان سرمایه‌گذاری را اعلام می‌کنیم.

جمالی عمده سرمایه‌گذاری‌ها در ایران را از سوی کشورهای آسیایی اعلام کرد اما در خصوص زمینه سرمایه‌گذاری خارجی عنوان کرد: بیشترین سرمایه‌گذاری‌ها که پتانسیل داخلی آن نیز نسبت به دیگر حوزه‌ها بیشتر بوده، بخش پتروشیمی و فرآورده‌های پایین‌دستی آن بوده است.

وی در خصوص تاثیر FATF بر سرمایه‌گذاری خارجی گفت: به طور طبیعی هر پیمان یا توافق‌نامه بین‌المللی که کشورهای مختلف را ملزم به رعایت استانداردهای خاصی کند می‌تواند روی حوزه کلی سرمایه‌گذاری و از جمله سرمایه‌گذاری خارجی اثرگذار باشد.

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند