کد خبر: 174376

سقوط شاخص بورس به پله ۹۰ هزار واحدی

شاخص بورس و اوراق بهادار تهران در پایان معاملات سیزدهمین روز آذر ماه سال جاری با ۱۵ واحد افت به پله ۹۰ هزار و ۹۳۶ واحدی سر خورد.

بورس
سرویس بازار -

شاخص بورس و اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با ۱۵ واحد افت به پله ۹۰ هزار و ۹۳۶ واحدی سر خورد.

به گزارش تجارت‌نیوز، در معاملات امروز تعداد ۷۹۹ و ۸۳۶ سهم اوراق بهادار به ارزش یک میلیارد و ۸۹۹ میلیون ۲۶۷ هزار ریال در بیش از ۵۶ هزار نوبت معاملاتی دادوستد شد.

بر این اساس شاخص قیمت (هم‌وزن) ۱۶ واحد ، شاخص کل (هم‌وزن) ۲۱ واحد،شاخص قیمت (وزنی-ارزشی) ۴ واحد، و شاخص بازار دوم ۲۴۶ افت، شاخص بازار اول با ۲۹ واحد، و شاخص آزاد شناور ۸۰ واحد رشد همراه بودند.

نمادهای پربیننده معاملات امروز فولاد مبارکه اصفهان، پالایش نفت بندرعباس، آلومینیوم ایران و ایران‌خودرو با روند صعودی و نمادهای س. نفت و گاز و پتروشیمی تامین، سایپا و بانک ملت با روند نزولی به کار خود پایان دادند.

معاملات بازار فرابورس

شاخص بازار فرا‌بورس با رشد بیش از یک واحدی به پله ۱۰۲۱ واحدی صعود کرد.

همچنین در بازار فرا‌بورس تعداد ۵۲۰ هزار و ۳۱۲ سهم اوراق بهادار به ارزش ۳ میلیارد و ۱۵۹ میلیون و ۹۱۹ هزار ریال در بیش از ۳۳ هزار نوبت معاملاتی دادوستد شد.

در معاملات بازار فرابورس نمادهای شرکت آهن و فولاد ارفع، پالایش نفت لاوان، توکاریل ،گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی با روند مثبت و نمادهای آتیه داده‌پرداز، کشت و صنعت شهداب خراسان، سهامی ذوب‌آهن اصفهان با روند منفی به کار خود پایان دادند.

 

منبع: میزان

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.07)
1312.9
0.9
مثقال طلا (%0)
659500
سکه امامی (%0)
1606000
دلار (%0)
4764
یورو (%0)
5853
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.