سقوط شاخص بورس به پله ۹۰ هزار واحدی

شاخص بورس و اوراق بهادار تهران در پایان معاملات سیزدهمین روز آذر ماه سال جاری با 15 واحد افت به پله 90 هزار و 936 واحدی سر خورد.

سقوط شاخص بورس به پله ۹۰ هزار واحدی

شاخص بورس و اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با ۱۵ واحد افت به پله ۹۰ هزار و ۹۳۶ واحدی سر خورد.

به گزارش تجارت‌نیوز، در معاملات امروز تعداد ۷۹۹ و ۸۳۶ سهم اوراق بهادار به ارزش یک میلیارد و ۸۹۹ میلیون ۲۶۷ هزار ریال در بیش از ۵۶ هزار نوبت معاملاتی دادوستد شد.

بر این اساس شاخص قیمت (هم‌وزن) ۱۶ واحد ، شاخص کل (هم‌وزن) ۲۱ واحد،شاخص قیمت (وزنی-ارزشی) ۴ واحد، و شاخص بازار دوم ۲۴۶ افت، شاخص بازار اول با ۲۹ واحد، و شاخص آزاد شناور ۸۰ واحد رشد همراه بودند.

نمادهای پربیننده معاملات امروز فولاد مبارکه اصفهان، پالایش نفت بندرعباس، آلومینیوم ایران و ایران‌خودرو با روند صعودی و نمادهای س. نفت و گاز و پتروشیمی تامین، سایپا و بانک ملت با روند نزولی به کار خود پایان دادند.

معاملات بازار فرابورس

شاخص بازار فرا‌بورس با رشد بیش از یک واحدی به پله ۱۰۲۱ واحدی صعود کرد.

همچنین در بازار فرا‌بورس تعداد ۵۲۰ هزار و ۳۱۲ سهم اوراق بهادار به ارزش ۳ میلیارد و ۱۵۹ میلیون و ۹۱۹ هزار ریال در بیش از ۳۳ هزار نوبت معاملاتی دادوستد شد.

در معاملات بازار فرابورس نمادهای شرکت آهن و فولاد ارفع، پالایش نفت لاوان، توکاریل ،گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی با روند مثبت و نمادهای آتیه داده‌پرداز، کشت و صنعت شهداب خراسان، سهامی ذوب‌آهن اصفهان با روند منفی به کار خود پایان دادند.

 

منبع: میزان


این مطلب را به اشتراک بگذارید