تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

پالایشی‌ها عامل منفی شدن شاخص کل / تحرکات مثبت در بورس دیده می‌شود

پالایشی‌ها عامل منفی شدن شاخص کل / تحرکات مثبت در بورس دیده می‌شود

شروع معاملات امروز بازار سهام مانند روز گذشته با عرضه در نمادهای شاخص‌ساز همراه بود اما به نظر می‌رسد در نیمه دوم معاملات امروز تقاضا افزایش پیدا کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، بازار سهام با وجود سیگنال‌های مثبت و افزایش قیمت‌های جهانی روندی نزولی دارد. به عقیده پیمان حدادی، کارشناس بازار سرمایه این حرکت معکوس بازار سهام به دلیل کمبود پول در بازار سهام است؛ از طرفی نیز نمادهای کوچک روند بهتری نسبت به شاخص‌سازان دارد و در جذب سرمایه نسبت به شاخص‌سازان بهتر عمل می‌کنند.

معاملات امروز بازار سهام با تعادلی نسبی در عرضه و تقاضا همراه است اما به نظر می‌رسد در ادامه روند معاملات تقاضا بیشتر شود و روند نزولی شاخص کل متوقف شود. همچنین در جریان معاملات امروز بازار سهام شاخص هم‌وزن روندی صعودی دارد و این نشان از عملکرد مثبت نمادهای کوچک در مقابل عرضه‌های سنگین شاخص‌سازان است.

از طرفی شاخص کل به محدوده حساسی رسیده است و برخی از کارشناسان معتقدند اگر شاخص کل چند روزی بالای عدد یک میلیون و 430 هزار واحد معامله شود روندی صعودی در پیش خواهد بود و اگر از یک میلیون و 390 افت بیشتری داشته باشد باید منتظر نزولی 100 هزار واحدی باشیم.

به نظر می‌رسد در نیمه دوم معاملات امروز، بازار سهام شاهد افزایش تقاضا باشد و تحرکات مثبتی در برخی نمادها دیده شود.

نمادهای شستا، شپنا، شبندر و شتران بیشترین تاثیر منفی بر بازار سهام را داشتند.

از طرفی اخبار و سیگنال‌های مثبت از جمله تزریق واکسن کرونا، بررسی دوباره FATF و … وجود دارد اما بازار سهام هنوز واکنش مثبتی به این اخبار نداده است.

آخرین اخبار بورس را در صفحه بورس تجارت‌نیوز بخوانید.

 

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند