تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

رشد 2.5 درصدی شاخص کل در دقایق ابتدایی / تقاضا به اکثر نمادها بازگشت

رشد 2.5 درصدی شاخص کل در دقایق ابتدایی / تقاضا به اکثر نمادها بازگشت

در شروع معاملات امروز، بازار سهام با افزایش تقاضا در عمده نمادهای بزرگ و شاخص‌ساز آغاز به کار کرد و شاخص کل بیش از دو درصد رشد کرد. نمادهای فولاد، فملی، فخوز، کچاد و ومعادن همگی در سقف روزانه با افزایش تقاضا همراه هستند.

به گزارش تجارت‌نیوز، با شروع معاملات بازار سهام امروز همنطور که پیش‌بینی می‌شد شاخص کل در بیست دقیقه اول شروع بازار بیش از 2.5 درصد رشد و به یک میلیون و 641 هزار واحد رسید. همچنین حمایتی که از بازار دیروز و سهم‌های کوچک بازار انجام شد باعث به تعادل رسیدن بازار و افزایش تقاضا از سمت حقیقی‌ها شد.

همچنین بازار در ابتدای شروع معاملات با افزایش تقاضا در نمادهای فولاد، فملی، فخوز، کچاد و ومعادن روبه‌رو شد.

همچنین ناظر بازار از توقف نمادهای آریا1، دماوند1، شفن، چکایا، نوری، شارک1 و جم به علت نوسان 20 درصدی مثبت خبر داد.

تقریبا امروز تقاضا به اکثر نمادها بازگشته است و مثبت بودن شاخص هم‌وزن از وضعیت سبز بازار خبر می‌دهد، حتی گروه‌های خودرویی نیز کاهش عرضه داشتند و نمادهای خپارس و خبهمن در محدوده مثبت معامله می‌شوند.

فارس، فولاد و فملی تاثیرگذارترین نمادها بر روی شاخص کل بودند و همچنین پالایشگاه گازی بیدبلند خلیج‌فارس به‌عنوان بزرگترین طرح تأمین خوراک صنعت پتروشیمی با سرمایه‌گذاری ۳.۴ میلیارد دلاری به‌زودی به طور رسمی افتتاح خواهد شد.

همچنین ارزش صفوف فروش به 3800 میلیارد رسید که کمترین مقدار طی 20 روز گذشته است، در حال حاضر 30% سهمای بازار به ارزش 4700 میلیارد تومان صف خرید دارند.

حمایت‌ها از بازار سهام باعث متعادل شدن هماهنگ سهم‌ها و بازگشت روند متعادل به بازار شده است و اگر همین‌گونه ادامه پیدا کند شاهد بازار متفاوت‌تری در هفته آینده خواهیم بود.

 

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند