اولین جزئیات از بورس روز سه‌شنبه / صعود مجدد شاخص کل در روز ساختمانی‌ها

اولین جزئیات از بورس روز سه‌شنبه /  صعود مجدد شاخص کل در روز ساختمانی‌ها

در آغاز معاملات روز سه‌شنبه شاخص کل بورس تهران با رشدی ۳ هزار و ۲۰۰ واحدی مجددا به کانال ۵۷۲ هزار واحدی ورود کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، در آغاز معاملات اول وقت روز سه‌شنبه شاخص کل با بیش از ۳ هزار واحد افزایش مجددا وارد کانال ۵۷۲ هزار واحدی شد تا افت روز گذشته خود را به فراموشی بسپارد.

در جریان معاملات ابتدایی امروز، سه نماد فملی، حکشتی و فولاد به ترتیب با ۳۹۰ و ۲۸۲ و ۱۹۴ واحد بیشترین تاثیر مثبت و نمادها کالا و بورس با ۱۹۷ واحد بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل داشتند. در ۳۵ دقیقه ابتدایی معاملات بورس نزدیک ۳۰۰ هزار معامله صورت گرفت که طی آن بالغ بر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون سهم با ارزشی نزدیک به ۱۳ هزار میلیارد ریال دادوستد شدند.

در معاملات فرابورس نیز پس از انجام نزدیک به ۱۵۰ هزار معامله، بیش از ۶۰۰ میلیون سهم جابجا شد. که سه نماد ذوب، دماوند و شگویا بیشترین تاثیر را بر مثبت بودن شاخص داشتند.

معاملات روز سه‌شنبه در حالی در حال انجام است که گروه انبوه‌سازی و بانکها از نظر حجم معاملات پیشتاز هستند و در ارزش معاملات نیز بعد از انبوه‌سازی گروه محصولات شیمیایی پرمعامله‌ترین گروه بازار به شمار می‎روند. نماد ثفارس با بیش از یک هزار ۱۵۰ میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملات و نماد ذوب با بیش از ۱۲۵ میلیون بیشترین حجم معاملات را به خود اختصاص داده‌اند.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند