شیرینی شب یلدا گران نمی‌شود

شیرینی شب یلدا گران نمی‌شود

رئیس اتحادیه قنادان گفت: در آستانه شب یلدا و همزمان با افزایش تقاضا برای خرید شیرینی، قیمت هیچ یک از محصولات شیرینی‌پزی‌ها افزایش نمی‌یابد.

به گزارش تجارت‌نیوز، علی بهره‌مند رئیس اتحادیه قنادان و شیرینی‌فروشان درباره آخرین قیمت‌ انوع شیرینی‌ برای شب یلدا اظهار کرد: چند روز تا شب یلدا باقی مانده، اما بازار فروش قنادان به دلیل تعطیلی‌های اخیر و محدودیت‌های کرونایی هنوز به روند عادی خود بازنگشته است.

او افزود: آخرین افزایش قیمت‌ها مربوط به افزایش ۲۰ درصدی نرخ مصوب در تیرماه بود، اگر چه از آن روز تا به حال هزینه‌های تولید بیش از ۱۰۰ درصد افزایش پیدا کرده، اما قنادان همچنان با نرخ مصوب محصولات خود را می‌فروشند.

رئیس اتحادیه قنادان و شیرینی‌فروشان بیان کرد: روغن کالایی است که بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ۶ ماه گذشته داشته است و همین موضوع باعث شده تا شیرینی‌فروشان با حداقل سود به فعالیت خود ادامه دهند.

به گفته بهره‌مند قیمت شیرینی از تیرماه هیچ افزایش پیدا نکرده و در آستانه شب یلدا هیچ افزایش قیمتی را تجربه نخواهد کرد.

رئیس اتحادیه قنادان و شیرینی‌فروشان اظهار کرد: تمامی قنادی‌ها در این روزها و همزمان با فرارسیدن شب یلدا فعالیت خواهند داشت.

این مقام مسئول در پایان در خصوص آخرین قیمت انواع شیرینی‌ها تصریح کرد: هر کیلو شیرینی‌ تر ۴۸ هزار تومان، شیرینی دانمارکی ۳۸ هزار تومان، شیرینی زبان ۳۸ هزار تومان و کیک یزدی ۲۹ هزار تومان در تمامی واحد‌ها با همین نرخ‌ها فروخته می‌شود.

هر کیلو شیرینی‌ تر۴۸ هزار تومان
هر کیلو شیرینی دانمارکی۳۸ هزار تومان
هر کیلو شیرینی زبان۳۸ هزار تومان
هر کیلو کیک یزدی۲۹ هزار تومان

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند