شیر باز هم غیرقانونی ۲۰۰ تومان گران شد

شیر باز هم غیرقانونی ۲۰۰ تومان گران شد

با وجود جریمه چند میلیاردی ۲ شرکت صنایع لبنی در هفته‌های اخیر، گران‌فروشی برخی صنایع لبنی متخلف ادامه دارد، به‌طوری که یکی از شرکت‌های بزرگ صنایع لبنی پرفروش‌ترین محصول خود را ۲۰۰ تومان در هر لیتر گران کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، به‌فاصله کمی از انتشار خبر جریمه 117 میلیارد ریالی یک کارخانه لبنیات در تهران تعزیرات حکومتی دوباره یک شرکت صنایع لبنی را که بستنی هم تولید می‌کند، به‌خاطر گران‌فروشی، 56 میلیارد ریال جریمه کرد.

این شرکت پرفروش لبنی که در شهرستان اسلام‌شهر استان تهران قرار دارد به‌صورت غیرقانونی اقدام به افزایش قیمت محصولات خود کرده بود که با شکایت سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان مواجه شد.

بنابراین گزارش، صنایع لبنی در حالی در چند مرحله در سال‌های گذشته اقدام به افزایش قیمت محصولات خود کرده‌اند که حاضر به خرید شیر خام دامداران به‌نرخ مصوب نیستند. این اقدام دستگاه‌های نظارتی اما با اعتراض شرکت متخلف، برای رسیدگی در مرحله تجدید نظر به شعبه هشتم تجدیدنظر تعزیرات حکومتی استان تهران ارسال شد اما این شعبه تعزیرات هم، حکم صادره را تأیید کرد.

در حالی برندهای متعدد صنایع لبنی اکنون هر لیتر شیر کم‌چرب را که پرتقاضاترین محصول صنایع لبنی به حساب می‌آید 2800 تومان به فروش می‌رسانند، یک برند صنایع لبنی این محصول خود را با 200 تومان تفاوت قیمت، 3 هزار تومان قیمت‌گذاری کرده است و چرخه یا دور باطل گران‌فروشی، جریمه و کاهش قدرت خرید مردم ادامه دارد.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند