صادرات فولاد ایران در مهر ماه چقدر شد؟

قیمت فولاد

مجموع صادرات فولاد طی مهر ماه با رشد ۴۶درصدی نسبت به ماه پیش از آن (شهریور) مواجه شد. طی این مدت ۱.۱۲ میلیون تن از تولیدات فولاد روانه بازارهای صادراتی شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، مجموع صادرات فولاد طی مهر ماه با رشد 46درصدی نسبت به ماه پیش از آن (شهریور) مواجه شد. طی این مدت 1.12 میلیون تن از تولیدات فولاد روانه بازارهای صادراتی شد.

به نقل از معدن نیوز، در ماه گذشته (مهر 1401) 33 کشور مقصد صادراتی انواع تولیدات فولاد ایران بوده‌اند. ارزش صادرات این بخش در ماه مهر به 558 میلیون دلار رسیده که رشد 48درصدی را (نسبت به ماه قبل آن) پشت سرگذاشت.

رشد ۲۲۰ میلیون دلاری صادرات نسبت به‌ شهریور

از سوی دیگر طی 7ماه سال جاری ارزش صادرات بخش معدن و صنایع معدنی، 220 میلیون دلار بیش از صادرات این بخش طی شهریور ماه بوده است.

جمع ارزش صادرات هفت ماهه 1401 این حوزه به 6.66 میلیارد دلار رسید. در این دوره بیشترین ارزش صادرات با رقم 3.14 میلیارد دلار مربوط به حوزه فولاد بود. این بخش 47 درصد ارزش صادرات معدن و صنایع معدنی را به خود اختصاص داده است.

پس از آن، مس با صدور 848 میلیون دلار محصول، 13درصد ازرش صادرات این حوزه را در اختیار گرفت. آلومینیوم با صدور 660 میلیون دلار در جایگاه سوم و روی با صدور 343 میلیون دلار در رده چهارم قرار گرفت. از سوی دیگر گندله سنگ آهن با 289 میلیون دلار و سیمان با 195 میلیون دلار در جایگاه های بعدی قرار گرفتند.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند