ضرورت بازگشت قیمت لبنیات به ارقام مصوب

ضرورت بازگشت قیمت لبنیات به ارقام مصوب

دبیر انجمن صنایع لبنی گفت: کارخانه‌های لبنی تا پایان مذاکرات با ستاد تنظیم بازار موظف به بازگشت قیمت محصولات به ارقام مصوب هستند.

رضا باکری دبیر انجمن صنایع لبنی با اشاره به اینکه نرخ تعرفه صادرات محصولات لبنیبه عراق تغییری نخواهد کرد، اظهار کرد: چندی پیش دولت عراق به منظور حمایت از تولیدکنندگان خود تعرفه واردات محصولات لبنی از ایران را به ۴۰ درصد افزایش داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، به گفته وی، پس از مذاکرات اولیه برای کاهش تعرفه صادرات محصولات لبنی، مسئولان دولت عراق به صراحت اعلام کردند که به مدت چهار سال میزان تعرفه تغییری نخواهد داشت.

باکری ادامه داد: براساس قوانین مصوب برنامه ششم توسعه، انجمن صنایع لبنی به مسئولان دولتی پیشنهادی مبنی بر پرداخت مابه التفاوت تعرفه جدید و قدیم را به صادرکنندگان داده است تا شرکت‌های لبنی بتوانند به صادرات و رقابت با سایر رقبا در این بازار ادامه دهند.

دبیر انجمن صنایع لبنی با اشاره به اینکه سالانه ارزش صادرات محصولات لبنی به عراق حدود ۶۰۰ میلیون دلار است، بیان کرد: با توجه به آنکه کارخانه‌های لبنی بیش از ۱۵ سال در این بازار حضور دارند، هم‌اکنون برای از دست ندادن این بازار، به زیان، مشغول صادرات هستند به طوریکه پیش‌بینی می‌شود ارزش صادرات محصولات لبنی تا پایان سال به ۹۰۰ میلیون دلار برسد.

وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به درخواست سازمان حمایت بر بازگشت قیمت محصولات لبنی به ارقام مصوب، تصریح کرد: هم‌اکنون با ستاد تنظیم بازار در حال مذاکره هستیم و کارخانه‌های لبنی تا پایان مذاکرات و اعلام نتایج موظف به بازگشت قیمت محصولات به ارقام مصوب هستند.

 

منبع: پارس‌فارس

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند