عرضه ربع سکه در بورس کالا تمدید می‌شود؟

قیمت سکه

عرضه ربع سکه امروز در بورس کالا با متقاضیان زیادی انجام شد. به گفته سخنگوی بانک مرکزی درصورت وجود تقاضا، فروش ربع سکه تمدید می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، به گفته سخنگوی بانک مرکزی فروش ربع سکه در بورس کالا ادامه‌دار خواهد بود.

بورس کالا امروز عرضه ربع سکه طلا را آغاز کرد و قرار است تا سه روز ادامه دار باشد، و به گفته مسئولان قرار است تا این کار به منظور از بین بردن حباب سکه و تعدیل انتظارات تورمی غیر واقعی ادامه یابد.

مصطفی قمری‌وفا سخنگوی بانک مرکزی می‌گوید: روش کشف قیمت ربع سکه طلا در بورس کالا به صورت ثبت سفارش دفتری و بر مبنای بیشترین حجم تقاضا و قیمت اعلامی توسط خریداران است و متقاضیان خرید هم از ساعت ۹ الی ۱۳ اقدام به سفارش‌گذاری می‌کنند. فرآیند تطابق قیمت خرید در ساعت ۱۳ بر اساس روش مذکور انجام می‌شود.
گفتنی است در اولین عرضه گواهی سپرده ربع سکه طلا در بورس کالا، ۷۴۴ کد حقیقی موفق به خرید ۲۸۰۰ قطعه ربع سکه طلا به قیمت ۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان شدند.
قمری وفا اعلام کرد: تعداد ربع‌سکه‌های قابل عرضه در بورس کالا ۵۰۰ هزار قطعه است و مدت عرضه سکه‌ها سه روز کاری است که در صورت وجود تقاضا توسط خریداران، این مدت تمدید می‌شود.

جزئیات خرید ربع سکه از بورس

اگر قصد خرید سکه از بورس را دارید، باید بدانید که سفارش شما بین یک تا 5 قطعه سکه محدود خواهد بود و نمی‌توانید بیشتر از این مقدار سکه بخرید.

برای خرید سکه هم لازم است کد بورسی داشته باشید و توجه کنید که هر قطعه سکه بورسی برابر با 100 ورقه گواهی سپرده کالایی است؛ در نتیجه قیمت هر سکه به ریال هم معادل 100 برابر قیمت تقاضا خواهد بود!

همچنین سکه‌ای که می‌خرید معامله ثانویه ندارد و باید تا بیستم اسفندماه امسال، سکه‌های خود را از بانک عامل تحویل بگیرید.

این سکه‌ها مشمول هزینه انبارداری و مالیات هم خواهند بود و در زمان تحویل 9 درصد هزینه انبارداری به عنوان مالیات کسر می‌شود.

نکته مهم دیگر این است که بانک مرکزی سکه های بورسی را بدون وکیوم عرضه می‌کند.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند