تجارت‌نیوز بررسی کرد:

عملکرد مالی پارس‌خودرو؛ ۵٫۵ هزار میلیارد بدهی و ۱٫۴ هزار میلیارد زیان انباشته

۵٫۵ هزار میلیارد تومان بدهی، رشد 233 درصدی بهره‌مندی از تسهیلات بانکی، کاهش 76 درصدی تولید خودرو و زیان انباشته 1.4 هزار میلیارد تومانی از جمله نکات قابل تامل آخرین کارنامه مالی پارس‌خودرو است. تا پایان آذر ماه امسال 1.4 هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی پارس‌خودرو سررسید شده است.
عملکرد مالی پارس‌خودرو؛ ۵٫۵ هزار میلیارد بدهی و ۱٫۴ هزار میلیارد زیان انباشته

پارس‌خودرو، یکی از شرکت خودروسازی ایران است که در زمینه فروش و مونتاژ چند مدل محدود از شرکت‌های خودروسازی نیسان، رنو و برلیانس آتو فعالیت می‌کند.

پارس‌خودرو شرکت خودروسازی ایرانی است که در سال ۱۳۳۵ بنیان‌گذاری و در سال ۱۳۳۸ مشغول به فعالیت شد

تجارت‌نیوز در سلسله گزارش‌هایی با عنوان «کارنامه» با نگاهی نقادانه به بررسی کارنامه عملکرد بانک‌ها و شرکت‌های مختلف می‌پردازد. کارنامه ۹ ماهه ابتدایی سال ۱۳۹۷ شرکت پارس‌خودرو حاوی نکات قابل توجهی است.

شرکت سایپا با مالکیت ۴۷ درصدی، سهامدار عمده شرکت خودروسازی پارس‌خودرو است.

به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس گزارش‌های منتشره از سوی سامانه جامع اطلاع‌رسانی ناشران (کدال)، شرکت پارس‌خودرو طبق گزارش عملکرد واقعی منتهی به پایان آذر ماه سال ۱۳۹۷ معادل ۲٫۲ هزار میلیارد تومان سرمایه را به ثبت رسانده که از سرمایه شرکت ایران‌خودرو بیشتر است.

طبق صورت‌های مالی منتشره، شرکت پارس‌خودرو در این دوره دارای ۶٫۴ هزار میلیارد تومان دارایی بوده که در مقایسه با پایان سال ۱۳۹۶ معادل ۱۴ درصد رشد داشته است.

شرکت پارس‌خودرو در نظر دارد در بهار سال آینده، تسهیلات مالی خود را از طریق پیش فروش محصولاتش تامین کند، اما باید دید آیا این شرکت می‌تواند به تعهدات خود در قبال پیش فروش محصولاتش پایبند باشد و خودروهای پیش فروش شده را به موقع به دست مشتریان برساند؟

شرکت پارس‌خودرو در پایان آذر ماه سال جاری معادل ۸۶ درصد دارایی خود یعنی ۵٫۵ هزار میلیارد تومان بدهی داشته که در مقایسه با سال گذشته ۲۹ درصد افزایش داشته است.

در بخش بدهی‌های پارس‌خودرو مشاهده شده این شرکت در ۹ماهه ابتدایی سال جاری بیش از ۱٫۴ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی با سررسید کوتاه‌مدت و با نرخ سود ۱۸ درصد دریافت کرده که در مقایسه با سال گذشته ۲۳۳ درصد رشد داشته است. شرکت پارس‌خودرو در نظر دارد در بهار سال آینده، تسهیلات مالی خود را از طریق پیش‌فروش محصولاتش تامین کند، اما باید دید آیا این شرکت می‌تواند به تعهدات خود در قبال پیش فروش محصولاتش پایبند باشد و خودروهای پیش‌فروش‌شده را به موقع به دست مشتریان برساند؟

از سوی دیگر، در دوره ۹ماهه ابتدایی سال جاری، بیشترین سهم بدهی‌های پارس‌خودرو با سهم ۴۵ درصدی مربوط به وجوهی است که بابت پیش‌فروش محصولات خود دریافت کرده است.

شرکت پارس‌خودرو بابت پیش‌فروش محصولاتش تا پایان آذر ماه امسال ۲٫۵ هزار میلیارد تومان از افراد حقیقی و حقوقی دریافت کرده که در مقایسه با پایان اسفند ماه سال گذشته سه درصد کاهش داشته است.

کاهش تولید ۱۰۰ هزار دستگاه خودرو

در ۹ماهه نخست سال جاری پارس‌خودرو در قسمت موجودی کالاهای ساخته‌شده خود ۱۰۹ هزار و ۳۱۶ دستگاه خودرو به ارزش (بهای تمام‌شده) سه هزار میلیارد تومان را به ثبت رسانده است.

روند فروش محصولات نشان می‌دهد بهای تمام‌شده آن‌ها با اختلاف اندکی کمتر از میزان فروش آن‌ها بوده و پارس‌خودرو با توجه به هزینه‌های جانبی، از محل فروش آن‌ها متحمل ضرر ۴۶۳ میلیارد تومانی شده است.

عملکرد مالی پارس‌خودرو

در ۹ماهه ابتدایی سال جاری ۷۷۸ هزار و ۴۳۷ دستگاه خودرو تولید شده که سهم پارس‌خودرو ۱۰۹ هزار و ۳۱۶ دستگاه بوده است.

بر اساس گزاش‌های ماهانه، در ۱۱ماهه نخست سال جاری، پارس‌خودرو حدود ۱۲۵ هزار دستگاه خودرو تولید کرده و طی همین دوره ۱۲۳ هزار و ۹۲۳ دستگاه از محصولاتش را به فروش رسانده است.

میزان تولید خودروهای پارس‌خودرو در ۱۱ماهه ابتدایی سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حدود ۱۰۰ هزار دستگاه، معادل ۷۶ درصد کاهش داشته است.

رسیدن سود به زیان ۴۶۳ میلیاردی

طبق صورت مالی منتشره وضعیت سودآوری این شرکت از زیان انباشته ۹۴۵ میلیارد تومانی در سال ۱۳۹۶ با جهش ۴۹ درصدی به زیان انباشته ۱٫۴ هزار میلیارد در آذر ماه سال جاری رسیده است.

مطابق آخرین اطلاعات مالی، پارس‌خودرو در سال گذشته حدود ۱۷ میلیارد تومان سود خالص داشته که در آذر ماه امسال به ۴۶۳ میلیارد تومان زیان خالص تبدیل شده است.

این شرکت خودروسازی با نماد معاملاتی «خپارس» با سرمایه‌ای به حجم ۲٫۲ هزار میلیارد تومان در بورس اوراق بهادار در حال فعالیت است.

عملکرد مالی پارس‌خودرو

قیمت سهام این شرکت در بورس، طی سه ماهه اخیر از ۱۰۰ تومان به ۷۵٫۵ تومان کاهش یافته و سهام‌داران آن متحمل زیان ۳۲ درصدی شده‌اند.

روایت پارس‌خودرو روسی

به نقل از اخبار بورس اوراق و بهادار تهران، به تازگی اخباری از سوی منابع روسی مبنی‌بر حضور خودروساز بزرگ روسیه به نام آوتوواز در ایران مطرح شده و ظاهرا قرار است یکی از برندهای مشهور آن به نام «لادا» در کشور به تولید برسد. هرچند منابع داخلی رسما این ماجرا را تایید نکرده و جزئیاتی از آن ارائه نداده‌اند، اما گفته می‌شود پارس‌خودرو به‌عنوان سومین خودروساز بزرگ کشور مشغول مذاکره با آوتوواز است.

آن‌طور که منابع عنوان می‌کنند، پشت ماجرای آمدن احتمالی خودروساز بزرگ روسیه به ایران، رنوی فرانسه قرار دارد؛ شرکتی که به‌دلیل تحریم‌ها رفت و ظاهرا حالا می‌خواهد به‌واسطه شریک روسی‌اش، حضوری غیر‌مستقیم در بازار کشور داشته باشد.

رفتن رنو از ایران، کلی تعهدات عقب‌افتاده روی دست خودروسازان داخلی گذاشت؛ به‌نحوی که آنها قادر نیستند تعهدات خود را انجام دهند. از همین رو گفته می‌شود پارس‌خودرو به‌عنوان شرکتی که نزدیک به ۳۶ هزار تعهد معوق در محصولات رنو دارد، به‌دنبال جایگزین کردن آنها با خودروهای روسی است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز