گزارش تجارت‌نیوز از نرخ اجاره مسکن در تهران

میزان افزایش قیمت مسکن سالانه در تهران / افزایش ۵۰ درصد اجاره در جنت آباد

تجارت نیوز

بنا بر داده‌های موجود در سایت دیوار و افزایش قیمت مسکن در یک سال گذشته، لیستی از متوسط اجاره ماهانه آپارتمان در برخی از محلات منطقه پنج شهرداری تهران به دست آمده است. همچنین درصد افزایش قیمت در یک سال گذشته در جدول ذکر شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، با توجه به آگهی‌های سایت دیوار برای اجاره آپارتمان، فهرستی از متوسط اجاره آپارتمان در برخی از محلات منطقه پنج شهرداری تهران به همراه در صد افزایش نرخ اجاره در یک سال گذشته را مشاهده می‌کنید.

بر اساس داده‌ای جدول زیر، در بین محلات منطقه پنج شهرداری تهران، جنت آباد جنوبی با ۳۵ درصد افزایش نرخ اجاره از مهر ۱۳۹۹ تا مهر ۱۴۰۰ همراه بوده است. همچنین محلات شاهین و شهرزیبا در یک سال گذشته با افزایش حدود ۴۳ درصدی اجاره ماهانه را در یک سال گذشته ثبت کردند.

محله باغ فیض در یک سال گذشته ۴۶٫۸ درصد افزایش اجاره، شهران جنوبی ۴۷ درصد افزایش قیمت، پونک و جنت آباد شمالی ۴۸ درصد افزایش، جنت آباد مرکزی و اباذر ۴۹ درصد افزایش نرخ اجاره ماهانه را در یک سال گذشته داشته است.

کوی فردوس و شهران شمالی ۵۱ درصد افزایش نرخ اجاره آپارتمان در یک سال گذشته را داشته است. شهرک نفت ۵۲ درصد افزایش اجاره ماهانه داشته است.

محله ارم با ۵۴ درصد افزایش اجاره آپارتمان به همراه کوی بیمه با ۵۹ درصد افزایش اجاره در یک سال گذشته در بین محلات جدول زیر بیش‌ترین درصد افزایش اجاره آپارتمان را ثبت کرده‌اند.

در جدول زیر متوسط اجاره ماهانه آپارتمان ۸۰ متری در محلات منطقه پنج شهرداری تهران به همراه درصد افزایش اجاره در یک سال گذشته را مشاهده می‌کنید.

 

1 page 0001 10

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند