ایران بروکر

قیمت بلیت هواپیما افزایش می‌یابد؟

قیمت بلیت هواپیما

قیمت بلیت هواپیما از سال 1400 تغییر پیدا نکرده و این موضوع قرار است از طریق قوه قضائیه پیگیری شود. افزایش قیمت بلیت هواپیما بعد از عید در شورای ترابری بررسی خواهد شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت بلیت هواپیما در نوروز 1402 افزایش نمی‌یابد و قرار است بعد از عید قیمت‌ها بررسی شود.

به گفته معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی، اگرچه قیمت‌ بلیت هواپیما در نوروز افزایش نمی‌یابد، اما پس از عید، افزایش قیمت برای سال ۱۴۰۲ در شورای ترابری بررسی می‌شود.

موضوع افزایش قیمت بلیت هواپیما در ماههای گذشته خبرساز شد؛ از طرفی با قرار گرفتن در آستانه تعطیلات نوروزی نیز مسائل مربوط به سفرهای مردمی هم افزایش یافته و از آنجایی که یکی از روش‌های حمل‌ونقل، سفرهای هوایی است و البته در این مدت، شرکت‌های هواپیمایی نتوانستند به مقصود خود برای افزایش رسمی قیمت بلیت برسند، هرچند که در مواردی به صورت غیررسمی شاهد افزایش قیمت بودیم که این موضوع به واکنش سازمان هواپیمایی کشوری و دادستانی نیز منجر شد.

در این راستا شهریار افندی‌زاده -معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی- روز گذشته درباره سفرهای مردمی با هواپیما اظهار کرد: در حمل‌ونقل هوایی نیز دو میلیون و ۳۰۰ نفر در مسیر داخلی و خارجی سفر داشتند که امسال تلاش می‌شود این ظرفیت حفظ شود.

بررسی قیمت بلیت هواپیما از سوی قوه قضائیه

وی همچنین درباره افزایش قیمت بلیت هواپیما توضیح داد: قیمت‌ها باید براساس مصوبات باشد. از آذر ۱۴۰۰ قیمت بلیت هواپیما افزایش نیافته است و این افزایش از سوی سایت‌های مجهول بوده و قرار شده از طریق قوه قضاییه پیگیری شود.

معاون وزارت راه و شهرسازی از مردم درخواست کرد بلیت هواپیما را از مراکز معتبر تهیه کنند و درباره کنترل قیمت بلیت‌ها هواپیمایی، اظهار کرد: شرکت‌های هواپیمایی درخواست افزایش قیمت داده‌اند، اما دولت تصمیم گرفت افزایش قیمت تا پایان امسال اتفاق نیفتد، سقف قیمت امسال نباید افزایش یابد، اما برای کنترل قیمت بلیت‌هایی با سقف بیشتر، ستادی با حضور رییس سازمان تعزیرات و نماینده دادستانی تشکیل شده و بررسی تحلیلی انجام شده که نتیجه آن شناسایی سایت‌های نامعتبر بوده است.

مطالعه کنید
ساعت کار ناوگان عمومی تغییر کرد

تغییرات جدید در مسیر پروازهای چارتری

افندی‌زاده ادامه داد: علاوه بر این در برخی سایت‌ها، بلیت با هتل فروخته می‌شد که قیمت‌ها را افزایش داده بود و قرار شد در این سایت‌ها نیز بلیت و هتل مجزا فروخته شود و هفت مسیر از چارتر خارج شود. ستادی به این منظور در فرودگاه‌ها مستقر است و هرگونه خلافی را به صورت شاکی به سازمان هواپیمایی و تعزیرات اعلام کنند.

وی خاطرنشان کرد: اگرچه قیمت‌ها در نوروز افزایش نمی‌یابد، اما پس از عید، افزایش قیمت بلیت هواپیما برای سال ۱۴۰۲ در شورای ترابری بررسی می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره یادآوری برخی خبرنگاران درباره این‌که اگرچه تاکید بر این است که قیمت‌ها از آذرماه ۱۴۰۰ ثابت مانده، اما بررسی میدانی بیانگر افزایش تا ۲۰۰ درصد و تغییر قیمت‌ها در مقاطع مختلف بوده است، بار دیگر این پاسخ را تکرار کرد که سقف قیمت از آذرماه ۱۴۰۰ تغییر نکرده، اما این نکته را اضافه کرد که در بهمن‌ماه ۱۴۰۰ حدود ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده به قیمت‌ها اضافه شده است.

منبع: ایسنا

نظرات