ایران بروکر

قیمت جدید مرغ و تخم مرغ/ چرا در فروشگاه‌ها روغن نیست؟

قیمت مرغ

قرار است امروز ۲۱ اردیبهشت ماه قیمت جدید مرغ و تخم مرغ اعلام شود. این خبری است که وزیر اقتصاد عنوان کرده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وزیر اقتصاد اعلام کرد امروز در خصوص قیمت جدید مرغ و تخم مرغ و لبنیات تصمیم‌گیری و قیمت جدید آن اعلام می‌شود.

آیا قرار است قیمت مرغ و تخم مرغ تغییر کند؟

هنوز اطلاع و خبر رسمی در این خصوص اعلام نشده اما وزیر اقتصاد از اعلام قیمت‌های جدید این کالاهای اساسی خبر داده است. احسان خاندوزی امروز در حاشیه جلسه هیات دولت اعلام کرد دولت قبل از اینکه وارد ارز ترجیحی بشود درباره سایر اقلام که ممکن است تحت تاثیر قرار بگیرد، جلسه گذاشت و ابعاد آن را بررسی کرده است. از جمله مواردی که به گفته خاندوزی امروز درباره آن تصمیم‌گیری می‌شود، قیمت مرغ و قیمت تخم مرغ و لبنیات است.

خاندوزی تاکید کرده که این کالاها به اندازه کافی در کشور وجود دارد. پیش از این صادرات تخم مرغ ممنوع بود اما امروز معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی از رفع ممنوعیت صادرات تخم مرغ خبر داده است.

وزیر جهاد کشاورزی هم اعلام کرد که در زمینه خرید محصولات مازاد در حوزه مرغ، تخم مرغ و دام، شرکت پشتیبانی امور دام آمادگی کامل در استان‌ها دارد و مشکلی از این بابت نیست.

او گفته هیچ کمبود کالایی در کشور وجود ندارد. این گفته در حالی است که در بسیاری از فروشگاه‌ها خرید روغن سهمیه‌بندی شده و تعداد محدودی روغن می‌توان خرید یا اینکه قفسه‌های فروشگاه‌ها خالی است. اما وزیر جهاد کشاورزی گفته به هیچ عنوان در تأمین روغن مشکلی نداریم. بعضاً اگر در بعضی از فروشگاه‌ها  قفسه‌ها خالی از روغن است که این مساله به خرید مازاد برخی هموطنان بر می‌گردد و موجب می‌شود بعضی مواقع این قفسه‌ها پر و خالی شود.

مطالعه کنید
توافقی بی‌سابقه اوپک پلاس برای کاهش تولید نفت
نظرات