رئیس اتحادیه املاک تهران در گفتگو با تجارت‌نیوز:

خرید و فروش خانه بعد از ماه صفر رونق می‌گیرد / قیمت خانه تا پایان سال ارزان می‌شود

خرید و فروش خانه بعد از ماه صفر رونق می‌گیرد / قیمت خانه تا پایان سال ارزان می‌شود

رئیس اتحادیه املاک تهران می‌گوید: میزان معاملات خرید مسکن حدود 42 درصد در سطح تهران افت کرده است. این فرصت مناسبی برای چانه‌زنی بیشتر مستاجران و خریداران خانه است. چنانچه بازار مسکن به همین رویه ادامه یابد تا پایان سال قیمت خانه ارزان خواهد شد.

رئیس اتحادیه املاک تهران در پاسخ به این پرسش که آیا بعد از ماه محرم و صفر قیمت خانه در تهران ارزان خواهد شد؟ به تجارت‌نیوز گفت: در ماه محرم و صفر مردم چندان خرید نمی‌کنند. تعداد خرید معاملات خانه در این ماه‌ها افت کرده است؛ چرا که در این ایام مردم بیشتر به دنبال عزادارای هستند و معمولا انجام معامله را خوش یمن نمی‌دانند.

مصطفی قلی خسروی افزود: تحلیل‌ها نشان می‌دهد بعد از محرم و صفر وضعیت خرید مسکن بهتر خواهد شد. با اقداماتی که شهرداری و وزارت راه و شهرسازی در حوزه مسکن در نظر دارد رکود در بازار مسکن کاهش خواهد یافت.

او در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت مسکن در نیمه دوم سال کاهش خواهد یافت؟ اظهار کرد: طبق آخرین آمارها میزان معاملات خرید مسکن حدود 42 درصد در سطح تهران افت کرده است. این فرصت مناسبی برای چانه‌زنی بیشتر مستاجران و خریداران خانه است. چنانچه بازار مسکن به همین رویه ادامه یابد تا پایان سال قیمت خانه ارزان خواهد شد.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند