۳ خبر مهم برای بازار ارز / قیمت دلار تا پیش از امروز ۱۶ دی ۹۹

۳ خبر مهم برای بازار ارز / قیمت دلار تا پیش از امروز ۱۶ دی ۹۹

آخرین قیمت دلار در بازار حاکی از یک روند صعودی در این بازار است. آخرین قیمت دلار چقدر بوده و چه اخباری ممکن است در روند این بازار تاثیرگذار باشند؟

به گزارش تجارت‌نیوز، آخرین قیمت دلار چقدر بوده و چه اخباری ممکن است در روند این بازار تاثیرگذار باشند؟

در همین مورد دنیای اقتصاد گزارش داده است: دلار که در روز یکشنبه ۶۰ تومان رشد کرده بود، روز دوشنبه ۱۵۰ تومان افزایش قیمت دیگر را تجربه کرد و به بهای ۲۵ هزار و ۸۵۰ تومان رسید.

به گفته فعالان، جوسازی معامله‌گران پیرامون برخی اخبار سیاسی موجب شد که میزان خریدها در بازار افزایش پیدا کند.

یکی از اخباری که نوسان‌گیران پیرامون آن مانور کردند، آغاز غنی سازی ۲۰ درصدی بود. روز گذشته، به گزارش عصر ایران، سخنگوی دولت گفت، اعتبار آیین‌نامه قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها تامین و فرآیند تولید اورانیوم با غنای ۲۰ درصد آغاز شده است. برخی از معامله‌گران سعی می‌کردند این باور را در بازار برجسته کنند که این اتفاق روابط ایران با اروپا و آمریکا را بیشتر دچار تنش خواهد کرد.

در کنار این، در روزهای گذشته به ناو نیمیتز دستور داده شد که به پایگاهش بازگردد؛ با این حال، دوشنبه چهارم ژانویه به این ناو دستور داده شده است که دوباره به محل ماموریت خود در خلیج فارس روانه شود. برگشت این ناو نیز تا حدی مورد توجه معامله‌گران بازار ارز قرار گرفت.

خبر سومی که دلالان سعی کردند پیرامون آن مانور کنند، تعیین نرخ ۱۷هزار و ۵۰۰ تومانی در بودجه به‌عنوان نرخ تسعیر ارز بود. برخی از معامله‌گران سعی می‌کردند، چنین تصوری را در بازار ایجاد کنند که با این اتفاق، احتمال افت دلار به زیر ۲۰ هزار تومان بسیار دور از انتظار است. با وجود تمام اتفاقات سیاسی روز گذشته و اخبار متعددی که نوسان‌گیران پیرامون آن مانور کردند، قیمت دلار تنها ۱۵۰ تومان رشد کرد و حتی نتوانست بالای مرز ۲۶ هزار تومانی قرار بگیرد. این درحالی بود که با توجه به ارزش حواله درهم، دلار توان ورود به کانال بالاتر را داشت. به باور برخی فعالان، میزان تقاضا در بازار نقدی دلار هم چنان زیاد بالا نرفته بود که بتواند زمینه ساز هماهنگی آن با حواله درهم شود. برخی تحلیل گران فنی باور داشتند، در صورتی که دلار بتواند به بالای مرز ۲۶ هزار تومانی برود و خود را در آن منطقه تثبیت کند، احتمال ورود موج جدیدی از تقاضا وجود دارد. در غیر این صورت این گروه تصور می‌کنند که قیمت دلاربار دیگر به سمت نقاط پایین تر اصلاح خواهد شد.

آخرین اخبار درباره بازار ارز را در صفحه ارز و طلا دنبال کنید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند