آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز ۲ اسفند ۹۹ چقدر بود؟

آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز ۲ اسفند ۹۹ چقدر بود؟

دلار که روز پنج‌شنبه تا محدوده ۲۵ هزار و ۹۰۰ تومان رشد کرده بود، روز جمعه در معاملات پشت‌خطی تا ساعت ۲ بعدازظهر دچار ریزش شد. آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز چقدر بود؟

به گزارش تجارت‌نیوز، اسکناس آمریکایی روز پنج‌شنبه تا محدوده ۲۵ هزار و ۹۰۰ تومان رشد کرد. اما آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز ۲ اسفند ۹۹ چقدر بود؟

در این مورد دنیای اقتصاد نوشت: نتظارات تورمی در بهمن‌ماه متفاوت از سه ماه ماقبل بود. دلار که در ماه‌های آبان، آذر و دی، کاهش قیمت را تجربه کرده بود، در بهمن بیشترین بازدهی از انتهای تابستان را تجربه کرد. اسکناس آمریکایی پشت مرز ۲۶هزار تومانی به کار خود در بهمن‌ماه پایان داد و نزدیک به ۱۸درصد افزایش قیمت را به ثبت رساند.

دلار در بهمن‌ماه، بیشترین میزان افزایش قیمت از آخر تابستان را به ثبت رساند. اسکناس آمریکایی طی یک روند افزایشی در‌ماه‌ یازدهم سال،‌ ۹/ ۱۷درصد رشد را به ثبت رساند و در آستانه مرز ۲۶ هزار تومانی به‌کار خود پایان داد. روز پنج‌شنبه،‌ در ادامه سیر صعودی بهمن‌ماه‌، دلار ۱۳۰ تومان افزایش را به ثبت رساند و به بهای ۲۵ هزار و ۹۳۰‌تومان رسید. با وجود رشد قابل توجه اسکناس آمریکایی در ‌ماه‌ دوم زمستان، برخی از فعالان از احتمال تغییر مسیر بازار ارز در آغاز اسفندماه سخن می‌گویند.

به گفته فعالان، سیگنال جدید دولت آمریکا در انتهای هفته موجب شد که در روز جمعه تعداد فروشندگان در بازار معاملات پشت‌خطی بیشتر شود. گفته می‌شود،‌ کنار گذاشتن مکانیزم ماشه و نیز لغو محدودیت تردد دیپلمات‌های ایرانی در نیویورک، توسط دولت جدید آمریکا،‌ از سوی معامله‌گران داخلی به‌عنوان سیگنالی در نظر گرفته شد که ایالات‌متحده، آماده تغییر سیاست خود درباره ایران است.

به گفته برخی فعالان، در صورتی‌که ایران پاسخی به این سیگنال‌ها ارسال کند که حکایت از کاهش تنش‌ها باشد، دلار و سکه در اولین روز اسفندماه‌ به افت خود ادامه خواهد داد.

افت دلار در معاملات پشت خطی

دلار که روز پنج‌شنبه تا محدوده ۲۵ هزار و ۹۰۰ تومان رشد کرده بود، روز جمعه در معاملات پشت‌خطی تا ساعت ۲ بعدازظهر دچار ریزش تا ابتدای کانال ۲۵هزار تومانی شد. به گفته فعالان، زمانی که دولت جدید آمریکا بر سرکار آمد و معامله‌گران از سوی این دولت، اقدام خاصی را مشاهده نکردند که از تغییر رفتار این گروه نسبت به دولت ترامپ حکایت کند، دلار به‌تدریج افزایشی شد؛‌ این ارز از کانال ۲۲هزار تومانی حرکت افزایشی خود را آغاز کرد و در مقطعی از بهمن‌ماه‌ حتی به بالای کانال ۲۶ هزار تومانی رفت.

در واقع، دشوار‌شدن لغو تحریم‌ها موجب شد که در بهمن، خریدهای ارزی بیشتر شود. با این حال، سیگنال‌های جدید آمریکایی‌ها در آخرین روز بهمن‌ماه‌ و اولین روز اسفندماه موجب شد که فاز برجامی بازار در معاملات پشت‌خطی تغییر کند.

به این ترتیب،‌ ممکن است که دلار مسیر متفاوتی را در اسفندماه نسبت به ‌ماه‌ بهمن تجربه کند. با این حال، این فاز بر اساس اخبار جدید ممکن است دوباره تغییر کند. در واقع اگر معامله‌گران بازار احساس کنند که همچنان رسیدن به توافق برای دو طرف دشوار است، بار‌دیگر ممکن است خریدهای ارزی افزایش پیدا کند.

اخبار مرتبط با دلار را در صفحه اختصاصی ارز و طلا تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند