آخرین قیمت دلار پیش از امروز ۲۶ خرداد

آخرین قیمت دلار پیش از امروز  ۲۶ خرداد

قیمت دلار در بازار دیروز با ۰٫۳ درصد افزایش، ۲۴,۰۵۳ تومان اعلام شده است. به گفته فعالان، دیروز معامله‌گران تمایل زیادی به خرید و فروش نداشتند و فضای احتیاطی بر معاملات حکم‌فرما بود.

به گزارش تجارت‌نیوز، روز چهارم هفته، وقت برگشت آرام قیمت‌ها در دو بازار سکه و ارز بود. روز سه‌شنبه، قیمت دلار ۱۳۰ تومان رشد پیدا کرد و در محدوده ۲۴ هزار و ۵۰ تومان قرار گرفت. به گفته فعالان، دیروز معامله‌گران تمایل زیادی به خرید و فروش نداشتند و فضای احتیاطی بر معاملات حکم‌فرما بود. در این فضا، بازار از الگویی تبعیت کرد که در روزهای اخیر رخ داده است. به‌طور معمول در روزهای اخیر زمانی که قیمت دلار به محدوده ۲۳ هزار و ۸۰۰ تومان نزدیک شده، میزان خریدها افزایش پیدا کرده است و هنگامی که این ارز به محدوده ۲۴‌هزار و‌۲۰۰ تومانی می‌رسد، اندازه فروش‌ها بالا می‌رود. این مساله بازار را در یک الگو رفت و برگشتی قرار داده است.

دنیای اقتصاد نوشت:

جا‌به‌جایی سریع خریداران و فروشندگان

روز دوشنبه اوضاع به کام فروشندگان بود و قیمت دلار در جهت کاهشی قرار داشت. در آن هنگام‌ خریداران در آستانه محدوده ۲۳ هزار و ۸۰۰ تومانی در معاملات پشت‌خطی وارد بازار شدند. در ابتدای روز سه‌شنبه شوق خریداران در بازار بیشتر بود و قیمت تا نزدیکی محدوده ۲۴ هزار و ۲۰۰ تومان رشد کرد. با این حال‌‌ با نزدیک شدن به این محدوده فروش‌ها رشد کرد و حدود ساعت ۴ بعدازظهر اسکناس آمریکایی در محدوده ۲۴ هزار و ۵۰ تومان آرام گرفت. این الگوی رفت و برگشتی درهفته‌های اخیر حتی به صورت روزانه در بازار تجربه شده است. به باور تحلیلگران فنی، خریداران و فروشندگان جدید، زمانی به بازار وارد خواهند شد که دلار از زندان قیمتی کنونی خارج شود.

زمان حرکت جدید در بازار دلار

شماری از معامله‌گران باور دارند، با پایان انتخابات، بازیگران ارزی با قدرت در موقعیت خرید قرار خواهند گرفت. از نگاه آنها، بازیگران ارزی در شرایط فعلی از موقعیت خرید عقب‌نشینی کرده‌اند،‌ چراکه تصور می‌کنند‌ بازارساز پیش از انتخابات‌ عرضه ارز خود را کاهش نخواهد داد. به باور آنها‌ خط قرمز بازارساز پیش از انتخابات، افزایش قیمت دلار است و حتی حاضر است با عرضه ارز قابل‌توجه مانع از افزایش قیمت شود. در واقع‌ برخی معامله‌گران اعتقاد دارند‌ بازارساز پیش از انتخابات با عرضه ارز، مانع از افزایش قیمت دلار شده است، ولی پس از برگزاری انتخابات‌ دیگر عرضه ارز در سطوح بالا ادامه پیدا نخواهد کرد و در نتیجه اسکناس آمریکایی راحت‌تر در جهت صعودی به حرکت خود ادامه خواهد داد.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند