قیمت طلا و ارز در بازار امروز ۲۴ فروردین

قیمت طلا و سکه در بازار امروز با توجه به افت نسبی بهای جهانی طلا و کاهش نرخ دلار، روندی نزولی داشت و هر گرم طلای 18 عیار در حدود 431 هزار تومان قیمت خورد.
قیمت طلا و ارز در بازار امروز ۲۴ فروردین

به گزارش تجارت‌نیوز، بازار جهانی طلا جمعه شب در حالی بسته شد که بهای این فلز گرانبها با کاهش نسبی ناشی از رشد ارزش دلار به ۱۲۹۰ دلار در هر اونس رسید.

براساس گزارش تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که رشد شاخص ها در بورس وال استریت تاثیر افت ارزش دلار را خنثی کرده است قیمت طلا که روز پنجشنبه به پایین‌ترین رقم در ۲ هفته گذشته رسیده بود روز جمعه نیز اندکی کاهش یافت.

روز پنجشنبه به دلیل رشد قابل توجه ارزش دلار قیمت فلز زرد به پایین تر از ۱۳۰۰ دلار رسید و پایین ترین رقم یک هفته گذشته را تجربه کرد.

کریس گافنی، تحلیلگر بازار طلا گفت: «رشد ارزش دلار معمولا به قیمت فلزات گرانبها لطمه می زند و اکنون با تقویت سایر ارزها در برابر ارزش دلار شاهد جبران بخشی از افت قیمت طلا هستیم.»

پس از آنکه بزرگترین بانک آمریکا، یعنی بانک جی پی مورگان میزان سوددهی بالایی را در سه ماهه نخست امسال به ثبت رساند ارزش شاخص ها در بازار بورس وال استریت شاهد افزایش بود و این مسئله سبب تضعیف نسبی قیمت طلا شد.

در همین حال، شاخص ارزش دلار در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی با ۰٫۲ درصد کاهش مواجه بود و برای اولین بار در طی ۴ هفته گذشته افت هفتگی را به ثبت رساند. این افت هفتگی مانع از کاهش بیشتر قیمت طلا شد.

گافنی افزود، لحن منفعلانه تر فدرال رزرو آمریکا و آمارهای ضعیف از رشد اقتصاد جهانی می تواند موجب رشد بیشتر قیمت طلا شود، اما برگشتن به سطح بالای ۱۳۰۰ دلار دشوار خواهد بود.

براساس گزارش تجارت‌نیوز، طبق اعلام خبرگزاری تسنیم، در بازار غیررسمی امروز (۲۴ فروردین ۱۳۹۸) تا ساعت ۱۶، قیمت دلار برای فروش ۱۳،۶۰۰ تومان گزارش شده است. همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی ملی امروز قیمت دلار را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۳۵۰۰ تومان و ۱۳۶۰۰ تومان اعلام کرده است.

قیمت یورو برای فروش در بازار غیررسمی امروز ۱۵،۴۰۵ تومان است. همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴،۷۵۱ تومان تعیین شد.

صرافی ملی نیز امروز قیمت یورو را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۵۳۰۰ تومان و ۱۵۴۰۰ تومان اعلام کرد.

طبق نرخ‌های اعلامی سایت رسمی اتحادیه طلا و جواهر تهران تا ساعت ۲۰، قیمت سکه تمام بهار طرح قدیم چهار میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید چهار میلیون و ۷۸۵ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که انواع سکه تمام نسبت به روز پنجشنبه با افت نسبی همراه بوده است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۴۳۲ هزار و ۱۵۱ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، ۲ میلیون و ۷۱۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و ۹۳۰ هزار تومان است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز